Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Nowy teledysk, pogłoski o nowej postaci oraz Supremacy – oddzielna gra w świecie LoL-a: RtwLoL #6

Wrzesień 2013 to bardzo gorący czas – czas, w którym League of Legends przechodziło ogromne zmiany, w którym e-sport kwitł, a wszędzie natykaliśmy się na ciekawe wieści. Sprawdźcie jak wyglądał ten pełen emocji okres.

Garen champion spotlight

Rok mija od czasu reworku Garena – postaci tak przyjaznej dla początkujących graczy. To właśnie na początku września 2013 mieliśmy możliwość zobaczyć aktualną odsłonę Garena (poza drobnymi zmianami w balansie, Garena jest raczej nietknięty).

http://www.youtube.com/watch?v=Q7oyW6LjxrA

Team How2Win

how2win_teamTo właśnie rok temu podjęliśmy decyzję o przygarnięciu pod nasz sztandar jednej z obiecujących drużyn polskiej sceny. Pomimo licznych problemów ze składem gracze odnieśli wiele sukcesów wygrywając kilka pomniejszych lanów i zaznaczając swoją obecność w Polsce. Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować oryginalnemu składowi oraz wszystkim, którzy się przez niego przewinęli.

One for all

ziggs_vs_ziggs_headerTo co dzisiaj wydaje się nam oczywiste, rok temu wcale takie nie było. To właśnie wrzesień 2013 roku przyniósł nam pierwsze informacje o trybie One for all. Początkowo wszystko wydawało isę jednak magią, cheatem czy jak tego nie nazwać. Na początku września jeden z użytkowników reddita wprowadził magiczną modyfikację do klienta gry, która umożliwiała założenie customa w którym cała drużyna miała możliwość zagrania jednym championem. Oczywiście modyfikacja ta była nielegalna, jednak cała społeczność League of Legends eksplodowała i całe rzesze ludzi zaczęły wykorzystywać modyfikację, aby zwyczajnie dobrze się bawić z LoL-em. Całość okazała się być błędem ze strony Riotu – wpuścili oni na oficjalne serwery coś, nad czym jeszcze pracowali, jednakże bardzo pozytywne opinie graczy wpłynęły na szybkie doszlifowanie trybu i ostatecznie na jego wypuszczenie w oficjalnej formie (wraz z rozbudowanym trybem banowania).

VU Pantheona

pantheonPantheon był jedną z najbardziej przestarzałych postaci w grze. Problem braku nóg czy niskiej jakości tekstur zdawał się narastać, a gracze coraz częściej dopominali się, aby go wreszcie zaktualizować. Riot odpowiedział na prośby graczy, rozpoczynając analizę sytuacji i pierwsze próby jej naprawienia. Oto co pisali w tamtym czasie:

Osobiście chciałbym, by Pantheon przestał być jedynie „Spartiatą bez twarzy”, ale niekoniecznie oznacza to, że faktycznie otrzyma twarz. Myślę, że jest symboliczny, ponieważ pozbawiony twarzy reprezentuje ukształtowany przez Spartan styl. Być może moglibyśmy nadać mu twarz, lub dodać trochę geometrii, by nie był to jedynie pusty hełm, ale nie sądzę, byśmy całkowicie odkryli głowę Pantheona.

Co do zrobienia skina przedstawiającego go bez nakrycia głowy – sam nie wiem. Hełm jest istotną częścią tej postaci. Nawet, jeśli nie będzie to szczególnie widoczne w samym modelu bohatera, chciałbym nadać mu trochę głębi. Tak samo z jego bronią i tarczą – muszą się wyróżniać.

Get Jinxed

Teledysk, który kojarzy chyba każdy z Was – jedno z pierwszych globalnych dzieł Riotu na taką skalę, czyli utwór który podbił serca nie tylko fanów League of Legends. Jinx stała się z miejsca jedną z najbardziej lubianych postaci – dzięki teledyskowi, wspaniałej osobowości oraz początkowej potędze była (i jest!) niesamowitą postacią.

https://www.youtube.com/watch?v=0nlJuwO0GDs

professor_ryze_and_teacher_fiora_by_kukon-d5lcx04

Lista reworków

Rok temu plany twórców League of Legends były ogromne, a lista planowanych reworków niesamowita. Słyszeliście o planach reworku Alistara, Ryze’a czy Dariusa? Sprawdźcie pełną listę reworków zaplanowanych na rok 2014.

117 champion

Pogłoski to nieodłączna cześc społeczności League of Legends. Wszyscy kochamy pogłoski, niepotwierdzone plotki i teorie spiskowe. 117 bohater (ostatecznie okazał się nim być Yasuo) wzbudzał wiele kontrowersji, a sam Riot dawał sprzeczne sygnały na jego temat. Największym powodzeniem cieszyła się poniższa teoria na temat nadchodzącego championa

Spekulacje: Nadchodząca postać jest męskim asasynem podobnym do Ahri.

Znalazłem to na forach Gareny:

Nazwijmy go bratem ahri Kim będzie 117. bohater? Ahri. Wyglądał jak tego typu istota. Tylko jeden ogon (a może były dwa). Mężczyzna. Wyglądał jak żołnierz, albo coś w tym stylu. Prawdopodobnie asasyn. Posiadał broń z podwójnym ostrzem. Myślę, że to dwa świecące na niebiesko sejmitary dzierżone w jednej ręce. Bohater zdaje się mieć atak podobny do ahrir Kim będzie 117. bohater? Spirit Rusha (Gapcloser? A może coś w stylu masteryiq Kim będzie 117. bohater? Alpha Strike?), ale to wciąż był tylko obrazek. Ciężko powiedzieć. Zdaje się być fajny.

Supremacy

Słyszeliscie kiedyś o grze Supremacy osadzonej w świecie League of Legends i przygotowywanej przez Riot? Wiedzieliście, że działał zarówno klient gry, jak i serwer? Nie? Nie martwcie się – niewiele osób pamięta dzisiaj o niewydanym projekcie Supremacy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat zapraszamy do wpisu Nowa gra Riotu z uniwersum League of Legends?

Sarcos - plotki o nowej postaci

Mag piasku już od dawien dawna zapowiadany był jako jedna z postaci w League of Legends. Oczywiste były jego powiązania z Renektonem oraz Nasusem. Poczatkowo postac ta miała nazywać się Sarcos, jednak jak sam Riot przyznał, nazwa została zmieniona podczas wprowadzania poprawek w postaci. O ile początkowo postać skupiona była wokół magii piasku, o tyle później stała się znanym nam obecnie Azirem.

Nietypowe zakończenie streamu Alex Icha

Nie mogliśmy się powstrzymać, żeby nie przypomnieć o tym specyficznym materiale filmowym.

https://www.youtube.com/watch?v=anAuZ4Od4zQ

Piekielny Nasus

Nasus_Splash_5Już ponad rok minął od czasu oficjalnego wprowadzenia na serwery skórki Infernal Nasus – ta jedna z lepiej dopracowanych prac dotyczących Nasusa cieszyła się ogromną popularnością, a samo jej wejście znacząco zwiększyło populację Nasusów na serwerach. Wraz z wprowadzeniem nowego skina, sam Nasus został poddany lekkiemu reworkowi wizualnemu, którego efekty widzicie dziś na serwerach.

Spodobał Ci się wpis? Nie zapomnij udostępnić go swoim znajomym

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.