Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Nowe drużyny w LCS EU i ich perspektywy.

Późnym wieczorem w dniu wczorajszym skończyliśmy Summer Promotion. Niesamowicie zacięte oraz wyrównane pojedynki elektryzowały publikę, dodatkowo przez swoją nieprzewidywalnością tworzyły niesamowity spektakl. Pozwoliły one także uzupełnić stawkę drużyn lcs na drugą cześć sezonu.

 

Pożegnaliśmy również przy tej okazji DragonBorns, aAa oraz Giants. Ci pierwsi okazali się czerwoną latarnią LCS. Początkowo DB wydawało się ligowym średniakiem, jednak po zmianach w składzie pełnili rolę chłopca do bicia okupując dół tabeli. Francuzi z aAa prezentowali się nadzwyczaj dobrze momentami nawiązując walkę z najlepszymi. Niestety problemy na pozycji supporta odbiły się szerokim echem na całym zespole i skorzystała na tym drużyna Sinners Never Sleep.

Chyba najbardziej szkoda hiszpańskiej armady, która przeżywała kryzys formy pod koniec sezonu i mimo prowadzenia 2-0 w bo5 przeciwko Alternate ostatecznie ponieśli porażkę, która eliminuje ich z najbardziej prestiżowej ligi świata. To tylko słowem wstępu, bo przecież tytuł sugeruje abyśmy spojrzeli w przyszłość a nie rozliczali się z przeszłością. 🙂 

Alternate oraz Meet Your Makers podczas LCS Lille. Alternate jeszcze bez Creatona.

Pierwszym zespołem, który trafił do LCS po zaciętym pojedynku z Giants jest Team Alternate. Team złożony z zawodników osiągających najwyższe elo w sezonie drugim pokazał, że drużynowo również mogą odnosić sukcesy.(FLord 1 w rankingu elo, 2 Kerp, 3 Creaton.) Do tego trzeba koniecznie dodać charyzmatycznego Araneae, który swoimi okrzykami będzie motywować przez cały okres rozgrywek LCS. Na papierze ta drużyna wygląda naprawdę doskonale, indywidualne umiejętności poszczególnych zawodników pozwolą im na wyrównaną walkę z przeciwnikami na liniach. Problem jednak tkwi w tym, że drużyna ta musi spędzić dużo czasu na treningach drużynowych. Pojawia się również pytanie czy uda im się odrobić lekcję z grania drużynowego na tyle szybko aby wejść z impetem w drugą cześć sezonu LCS. Nikt przecież nie da im taryfy ulgowej…

Sinners Never sleepuu.pngKolejnym zespołem, który uzyskał awans jest Sinners Never Sleep. Kosztem francuskiego triple A zawodnicy, którzy razem ze sobą grają od stycznia trafili do zawodowej ligi. Jedynym bardziej znanym zawodnikiem w składzie SNS jest Tabzz – były midlaner Millenium obecnie grający na pozycji ad carry. Wbrew pozorom jest to drużyna z potencjałem, mogąca nie tyle co namieszać w czołówce, ale na pewno urwać kilka map w pojedynkach z najlepszymi. Z pewnością nie można ich lekceważyć.

 

Ostatnią drużyną, która w brawurowy sposób zapewniła sobie slota jest oczywiście Meet Your Makers. Ich mocną stroną jest stały skład, na dobre i na złe chłopaki są razem, tworząc zgrany monolit. W końcu udało im się dostać do elity rewanżując się DragonBorns. Nie jest to jednak koniec ambicji polskiej drużyny, gdyż pewnie mierzą wysoko. Nie chciałbym wybiegać za daleko z porównaniami, ale obecnie MYM przypomina CLG.eu z sezonu drugiego, gdzie cała drużyna była zbudowana wokół midlane’ra. Obecnie tylko Czaru prezentuje formę, która pozwala mu bez kompleksów stanąć naprzeciw takich zawodników jak Alex_Ich czy xPeke. Jest to zdecydowanie najmocniejszy punkt drużyny.

Dużym zaskoczeniem kwalifikacji był Mokatte, który zaprezentował się świetnie w spotkaniach przeciwko DB i oby tak dalej!. (Mokatte stawiany był zawsze jako najsłabsze ogniwo MYM’u). Za to najsłabszym ogniwem drużyny wydawał się Kubon, który jeżeli chce rywalizować co tydzień z najlepszymi musi poszerzyć swój champion pool oraz skupić się na poprawie indywidualnych umiejętności. Chłopaków czeka dużo pracy, pokazali już nie raz, że potrafią wygrywać z najlepszymi, ale też przeżywać różne kryzysy, ciekawe jak będą się prezentować w regularnej co tygodniowej rozgrywce. Czekamy również na jakieś wieści o gaming house 🙂

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.