Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Nowa Mapa na Aramy – Butcher’s Bridge

Bilgewater: Morze w Ogniu przybije do portu w lecie, ale zawartość z tego wydarzenia trafi na PBE w ciągu najbliższych tygodni. Potraktujcie ten artykuł jako pozbawioną spoilerów zapowiedź, ale możecie chcieć unikać wszelkich artykułów związanych z Bilgewater do czasu startu wydarzenia, jeżeli pragniecie śledzić historię.

Bilgewater będzie gospodarzem czwartego fabularnego wydarzenia, po Shadow Isles, Freljordzie i Shurimie. Całe Riot uznało, że tętniące życiem miasto portowe byłoby idealnym miejscem na kolejne wydarzenie. Zespoły do spraw fabuły i tworzenia świata przygotowały podstawy do przeplatania się kultur oraz stylów, do czego z pewnością dochodzi w takim miejscu.

KIERUJEMY SIĘ DO BILGEWATER

Zdecydowaliśmy się na Bilgewater, gdy stworzyliśmy mapę do ARAM w stylu Bilgewater podczas jednej z sesji Thunderdomu. Entuzjazm, jaki pojawił się u wszystkich po zobaczeniu Bilgewater w grze, doprowadził do stworzenia motywu przewodniego tego wydarzenia. Po tej eksplozji kreatywności wiele zespołów z Riot zebrało się razem, aby przedstawić Bilgewater wraz z dużą ilością zawartości – wliczając w to rozbudowaną wersję wcześniej stworzonej mapy.

NOWA MAPA ARAM

Mapa Butcher’s Bridge przedstawia Bilgewater po raz pierwszy w grze. Można na niej zobaczyć oryginalne elementy kultury Bilgewater połączone z zewnętrznymi wpływami z całej Runeterry, czego rezultatem jest wymieszanie ras, kultur oraz poglądów.

Przedstawiliśmy połączenie starożytnych i nowoczesnych elementów Bilgewater w inhibitorach, nexusach, wieżach oraz bazach. Z jednej strony, domy na łodziach otaczają wrota do świątyni, a z drugiej, olbrzymi kadłub statku siedzi otoczony świątynnymi rzeźbami. Liczne detale oraz obracające się wieże armatnie, strzelające pociskami mają na celu sprawić, że poczujecie się jak w prawdziwej zatoce pirackiej.

W tym blogu skupiamy się na grafice, ponieważ rozgrywka w ARAM pozostanie niezmieniona – doświadczycie tej samej, chaotycznej i losowej, rozgrywki. Tyle tylko, że teraz – biorąc pod uwagę wygląd doków – będziecie walczyć na prawdziwym moście śmierci.

KOLEJNE SPOJRZENIE

Ponieważ ogólnym celem całego wydarzenia jest szczegółowe przedstawienie świata, musieliśmy się dokładnie zastanowić, co oznacza bycie mieszkańcem Bilgewater. Zagłębienie się w świat piratów, przemytników i włóczęgów doprowadziło nas do wyspiarskiego społeczeństwa i stało się jasne, że miasto istnieje od wieków.Na podstawie tych sugestii artyści stworzyli architekturę wysp za pomocą żywych kolorów, wyjątkowo teksturowanych kształtów oraz motywów zdobniczych. Miejscowa kultura miała większy wkład w kształtowanie wyglądu otoczenia, dzięki czemu widać, że miejscowi polują na morskie potwory i zajmują się handlem i zyskanymi w ten sposób zasobami.

MORSKIE POTWORY I ŻEGLARSTWO

Polowanie na morskie potwory i handel są całkowicie zwyczajne w Bilgewater. Oglądanie, jak olbrzymi wyłaniają się z głębin, jest codziennością dla doświadczonych weteranów z tego przestępczego miasta. W związku z tym, podczas całego wydarzenia wszędzie zobaczycie ikonografię nawiązującą do potworów morskich, która jest elementem wyjątkowego wyglądu Bilgewater.

Pełen życia port zawiera ślady wielu wpływów na miasto. Między długimi łodziami z Freljordu mieszczącymi się między skałami a rozwijającymi się lokalnymi rzeźbami i elementami z innych regionów świata, historia miejsca oraz jego kultury zostaje wyrażona w zupełnie nowy sposób.

BUTCHER’S BRIDGE

Nazwa nowej mapy pochodzi od olbrzymiego, podupadłego mostu, mieszczącego się nad dokami. Niegdyś starożytny most prowadzący do świątyni, został zaniedbany i teraz idealnie nadaje się na pole chaotycznej i losowej walki.

Ponieważ jest to największy czarny rynek Runeterry, uważnie rozglądajcie się za zakodowanymi wiadomościami, hextechem zrabowanym z Piltover oraz innym ciekawostkom, ukrytym pośród towarów sklepikarzy oraz na całej mapie.

WIĘCEJ WKRÓTCE

Butcher’s Bridge znajduje się na PBE i będzie tam przebywać przez jakiś czas, ponieważ wciąż musimy dopracować pewne szczegóły, aby mapa mogła wyruszyć w rejs. Jedna rzecz na zakończenie: mimo że Butcher’s Bridge zastąpi Howling Abyss do losowych starć podczas Bilgewater: Morze w Ogniu, wciąż przyglądamy się opcjom po zakończeniu wydarzenia.

Nie możemy się doczekać waszych opinii oraz dołączenia do was podczas Bilgewater: Morze w Ogniu, kolejnego wydarzenia w League of Legends.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.