Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

niQ tylko tymczasowo w Gambit?

Jak już wiadomo – nasz rodak Sebastian “niQ” Robak będzie występował w barwach Gambitu podczas pierwszego tygodnia EU LCS. Cztery gry, które niQ rozegra, mają być dla niego testem na podstawie, którego podjęta zostanie decyzja czy zawodnik ten na stałe będzie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Europie.

Tymczasem na oficjalnej stronie LoLa możemy zobaczyć, że poza Sebastianem do rywalizacji zgłoszony został także Anton “Fomko” Fomkin. Gracz ten pochodzi z Rosji i dotychczas występował w barwach RoX (team ten wcześniej nosił nazwę The Red), czyli drużyny przez wielu uznawanej za drugą najlepszą (poza Gambitem) ekipę pochodzącą właśnie z Rosji.

Najprawdopodobniej to właśnie Anton był pierwszym kandydatem na obsadzenie roli mida w Gambicie, jednak nie dał on rady wyrobić sobie wizy przed rozpoczęciem pierwszego tygodnia LCS (takie właśnie były pierwsze doniesienia). Najpewniej z tego powodu zaproszenie niQa na testy. Wydaje się, że wypadł on na nich całkiem pozytywnie gdyż jak pamiętamy według oficjalnego ogłoszenia ze strony organizacji zawodnik ten nadal ma szansę na zastąpienie na stałe Alex Icha.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.