Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

NiP wygrywa Dreamhack Summer, Reason drugie

Podczas rozgrywanej w ostatnich dniach kolejnej edycji Dreamhack Summer w szwedzkim Jönköping odbywały się również rozgrywki League of Legends. Zawodnicy walczyli pulę 30 tys $, gdzie pierwsza drużyna zgarniała ponad 10 tys.

Osiem zespołów rywalizowało w dwóch grupach. Do półfinałów oprócz faworyzowanych Ninjas in Pyjamas oraz polskiego Reason Gaming dołączyło niemieckie n!faculty oraz SK Gaming Prime. Polakom udało się ograć 2:0 drugą dywizję SK Gaming, natomiast NiP nie bez problemów, oddając jedną mapę wygrał z n!faculty i trafił do finałów.

Podchodząc z wielkimi nadziejami do finału Polacy zmierzyli się po raz drugi z przeciwnikiem, który pokonał ich już raz w fazie grupowej. Niestety również w pojedynku BO3 drużyna Alex Icha okazała się zdecydowanie mocniejsza i pokonała “naszych” 2:0. Mimo to widać powoli renesans formy Kubona i spółki co pozwala pozytywnie myśleć w perspektywie zbliżających się turniejów.

Triumfujące dywizje NiPu CS:GO oraz Lola. Źródło fb.com/nipgaming

1. Ninjas in Pyjamas około 10 500$*
2. Reason Gaming – około 5 000$*
3. SK Gaming Prime/n!faculty około 3 800$*
*nagrody przyznawane były w walucie szwedzkiej dlatego wartość przybliżona

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.