Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Nien odchodzi z CLG


Mimo zajęcia trzeciego miejsca w amerykańskiej edycji LCS w Counter Logic Gaming dochodzi do przetasowań w składzie. Z głównego składu zdecydował się odejść Zach “Nien” Malhas. Jak podaje sama drużyna zawodnik ten był niezadowolony ze swojej formy i czuł, że tylko utrudnia drużynie walkę o najwyższe cele. Nie do końca radził sobie on też z negatywnymi komentarzami społeczności, które powodowały stopniową utratę pewności siebie u tego zawodnika. Dodatkowo obecnie Nien musi załatwić kilka rodzinnych spraw i chce poświęcić im całą uwagę. Zawodnik ten pozostaje w Counter Logic Gaming jako sub i nie wyklucza, że kiedyś wróci do głównego składu (sam zawodnik zapowiedział, że nie zakończył jeszcze swojej przygody z League of Legends).

Jak będzie teraz wyglądać skład CLG? Cóż, MonteCristo zapowiada, że drużyna będzie szukać następcy Niena podczas nadchodzących turniejów relegacyjnych zarówno w Europie jak i w Ameryce. Inną opcją jest znalezienie gracza z Korei, który nie będzie związany kontraktem z żadną drużyną. Jeśli nie udało by się znaleźć odpowiedniego kandydata na Topa Austin “Link” Shin zostanie przesunięty na tę pozycję (obecny mid laner), a na mida zostanie zatrudniony nowy gracz.

Wydaje się, że spora “zasługa” w odejściu Niena leży w społeczności, która (zazwyczaj za pośrednictwem Reddita) mocno krytykowała tego zawodnika. Już od dawna słychać głosy profesjonalnych graczy apelujących o zaprzestanie “hejtowania” (nie chodzi o zaprzestanie jakiejkolwiek krytyki). Już w samej sprawie top lanera CLG słychać było głosy, że ludzie krytykują go niesłusznie, a sam zawodnik jest jednym z lepszych graczy na górnej alei. Niestety odejście kolejnego zawodnika raczej nie poprawi sytuacji w społeczności o czym dobitnie wypowiedział się gracz Evil Geniuses Mitch “Krepo” Voorspoels

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.