Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Niedzielne Potyczki #5 – podsumowanie

Redakcja odzyskała twarz – piąte spotkanie z Czytelnikami zakończyło się wygraną członków H2W. Wynik 3:2 oznacza, że potyczki stają się niezwykle wyrównane.

Tym razem bez żadnych problemów technicznych (router komentatorów tym razem był rozgrzany i gotowy do pracy), ani personalnych (wszyscy wybrani Czytelnicy zjawili się punktualnie). Równo o 18.oo weszliśmy do lobby i zaczęła się pierwsza faza gry – picki i bany.

Redakcja zbanowała ahri Ahri, quinn Quinn i sejuani Sejuani. Skrzydła Demacii to rzadko spotykany ban, jednak jeden z Czytelników przyznał się w jednym z komentarzy, że lubi nią grać…cóż – Redakcja H2W jest czujna. A po zakończeniu gry Ignon oznajmił, że nie wybaczy nam bana ahri Ahri. Ciekawostką jest fakt, że mider Redakcji poprosił o jej ban ze względu na swój pick…taka sytuacja. Tym razem Riot było po stronie Czytelników – rumble Rumble był z automatu niedostępny, to tak, jakby przeciwnicy redaktorów mieli 4 bany. Biedny Gordon…Czerwona drużyna zaczęła od zbanowania janna Janny – czyżby szybko przyjrzeli się mainowi nowej korektorki H2W? Kolejne, to maokai Maokai i gragas Gragas. Po pierwszym etapie w lobby zaczął się drugi, picki (Trufeel dostał dożywotni zakaz grania urgot Urgotem).

Redakcja

nautilusJungle – Yarin

ezrealADC – John_Creaven

gnarTop – Gordon

namiSupport – LadyP

chogathMid – Trufeel

CzytelnicyzedMid – Ignon

threshSupport – WolfHunter17

amumuJungle – Shin

jinxADC – XONX

vladimirTop – Maxie3

Redakcja wyciągnęła wnioski z ostatniej porażki i nie zdecydowała się na swapa. Początek meczu był spokojny, jednak już w 5. minucie amumu Amumu zgankował topa i polała się pierwsza krew. Chwilę później zed Zed został skutecznie ograny przez redakcyjnego midera, a nautilus Nautilus wspomógł gnar Gnara, zabijając topera Czytelników. Niestety, chwile później gnar Gnar znów padł martwy, tym razem jego katem okazał się zed Zed. Mecz zaczął stawał się coraz bardziej wyrównany. Ale do czasu – między 10. a 12. minutą gry Redakcja uzyskała sporą przewagą – trzy trupy zapisały się na konto ezreal Ezreala i zdobyła pierwszego dragon Smoka. Padali kolejni Czytelnicy, zabierając za sobą w zaświaty jedynie gnar Gnara. To był, jak się potem okazało, przełomowy moment gry – niszczono kolejne wieże, a Pola Sprawiedliwości słały się trupami drużyny czerwonej, która nie mogła w żaden sposób zatrzymać fali dominacji niebieskich – każda linia była przez nich pushowana, jungla czyszczona, a dragon Smoki zdobywane. W 29. minucie mecz zakończył się wygraną Redakcji, GG WP.

podsumowanie

Lupusisko odpalił cygaro, a cała Redakcja zimne ognie, ale jeszcze sporo potyczek przed nami i miejmy nadzieję, że będą one równie emocjonujące, jak te, które odbyły się do tej pory. Zapraszamy na zapis streama, którego możecie obejrzeć pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=KZRfzmhfqOs&feature=youtu.be

Pamiętajcie: najbliższy czwartek, godzina 18.oo – zapisy do 6 edycji Niedzielnych Potyczek!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.