Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

[Aktualizacja] Najnowsze doniesienia ujawniają ogromną liczbę zmian w składach zespołów LEC

W ostatnim czasie pojawiła się ogromna ilość mniej i bardziej oficjalnych doniesień związanych ze zmianami w składach e-sportowych zespołów. Wśród tych doniesień pojawiła się spora liczba informacji związanych z LEC, które zaprezentowane zostały poniżej:

Pierwsza informacja związana jest ze składem Rogue, w którym już oficjalnie doszło do pewnych przetasowań. Do drużyny oficjalnie dołączył bot laner dotychczas związany z Misfits Gaming – Steven “Hans Sama” Liv, który zastąpi w podstawowym składzie zespołu Polaka Pawła “Woolite” Pruskiego, który to otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowej drużyny. Nowy gracz Rogue był przez praktycznie całą swoją dotychczasową karierę spędził w barwach Misfits i za najlepszy okres może on uznać sezon 2017, w którym to jego drużyna zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata, dochodząc jednocześnie do poziomu ćwierćfinałów. Późniejsze sezony nie były już aż tak udane dla samej drużyny jak i zawodnika, czego apogeum był poprzedni sezon, gdzie mimo niesamowicie mocnego składu na papierze, Misfits nie było w stanie prezentować się tak jak tego oczekiwaliby fani. W Rogue partnerem Liva na dolnej alei będzie Oskar “Vander” Bogdan, który oficjalnie przedłużył swoją umowę z Rogue i jego nowy kontrakt obowiązywać ma przez sezony 2020 i 2021. Skład Rogue na sezon 2020 będzie zatem prezentować się następująco:

  • Finn “Finn” Wiestål – Top
  • Kacper “Inspired” Słoma – Jungle
  • Emil “Larssen” Larsson – Mid
  • Steven “Hans Sama” Liv – Bot
  • Oskar “Vander” Bogdan – Support

Wobec słabych wyników Misfits w poprzednim sezonie, zdziwieniem nie powinna być informacja, że według najnowszych doniesień zespół ten czeka sporych rozmiarów rewolucja. Pogłoski te wskazują również wskazują również na to, że organizacja planuje przyjąć zupełnie inną taktykę budowania zespołu niż w poprzednim sezonie kiedy to postawiono na głośne nazwiska. Tym razem budowanie składu zaczęto od pozyskania absolutnych debiutantów w kwestii występów na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Tymi graczami zostali dwaj zawodnicy hiszpańskiego Vodafone Giants, a mianowicie występujący na jungli Iván “Razork” Martín Díaz , a także support Petr “denyk” Haramach.

Poza zmianami w Rogue innymi doniesienia, które zostały już oficjalnie potwierdzone są zmiany zachodzące w Origen, które zdołało już skompletować swój skład na nadchodzący sezon. Oficjalnie do drużyny dołączyło trzech nowych zawodników i pierwszym z nich jest dotychczasowy jungler Splyce Andrei “Xerxe” Dragomir, który ma za sobą udany sezon zwieńczony występem na Mistrzostwach Świata. W podstawowym składzie Origen Jonasa “Kold” Andersena, który pod koniec poprzedniego sezonu musiał z powodu nieujawnionych problemów zdrowotnych zaprzestać występów w tej drużynie i wszystko wskazuje na to, że owe problemy powstrzymają go przed występami w jakiejkolwiek drużynie przynajmniej w początkowej fazie sezonu 2020. Kolejnym nowym zawodnikiem Origen jest występujący na dolnej alei Elias “Upset” Lipp, który przez dwa ostatnie sezony pozostawał związany z FC Schalke 04 i dzięki występom w tym zespole zyskał on miano jednego z najbardziej utalentowanych zawodników w Europie na tej pozycji. W Origen zastąpi on Czecha Patrika “Patrik” Jírů, który według niepotwierdzonych jeszcze doniesień ma przenieść się w najbliższym czasie do Excel Esports. Skład Origen uzupełni pełniący rolę wspierającego Mitchell “Destiny” Shaw, czyli zawodnik z Oceanii mający okazję wystąpić w tym roku w fazie Play-In Mistrzostw Świata wraz z tamtejszym MAMMOTH. Destiny zajmie w Origen miejsce zwolnione przez Alfonso “Mithy” Aguirre Rodrígueza, który według najnowszych doniesień ma zakończyć karierę zawodnika i przenieść się do Fnatic w roli trenera. Skład Origen na nadchodzący sezon prezentuje się zatem następująco:

  • Barney “Alphari” Morris – Top
  • Andrei “Xerxe” Dragomir – Jungle
  • Erlend “Nukeduck” Våtevik Holm – Mid
  • Elias “Upset” Lipp – Bot
  • Mitchell “Destiny” Shaw – Support

Innym nabytkiem Fnatic ma być Oskar “Selfmade” Boderek, którego transfer spowoduje, że zwolni się miejsce na pozycji junglera w SK Gaming. Według niektórych doniesień dziurę po polaku w tej drużynie ma wypełnić Kim “Trick” Gang-yun, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy FC Schalke 04. Jego kontrakt z organizacją wygasł wraz z końcem tego sezonu i obecnie Koreańczyk pozostaje wolnym zawodnikiem.

Zmiany mają według doniesień dotknąć również Team Vitality, z którym pożegnać mają się Daniele “Jiizuke” di Mauro (którego kontrakt z organizacją już wygasł, czyniąc z Włocha, wolnego zawodnika), a także Amadeu “Attila” Carvalho . W ich miejsce Vitality pozyskać ma utalentowanych zawodników nie mających jeszcze doświadczenia na najwyższym poziomie rozgrywkowym – tymi mają być dotychczasowy mid laner Vodafone Giants Aljoša “Milica” Kovandžić, a także bot laner w Team LDLC Markos “Comp” Stamkopoulos.

Wszystkie te zmiany wiążą się również z tym, że część zawodników, przynajmniej na jakiś czas zdecydowała się na zakończenie swoich występów w Europie. Takimi zawodnikami mają być Mads “Broxah” Brock-Pedersenm który oficjalnie dołączył już do Team Liquid, Kasper “Kobbe” Kobberup, który ostatecznie ma dołączyć do TSM i Lee “IgNar” Dong-geun , który ma dołączyć do FlyQuest.

źródło: =https://twitter.com/Rogue/status/1196601765342392321?s=19 https://twitter.com/JacobWolf/status/1196593519898636288?s=19 https://twitter.com/origengg https://twitter.com/JacobWolf/status/1196588274015461376?s=19 https://twitter.com/esporinenglish/status/1196779206224556032 https://www.esportmaniacos.com/league-of-legends/fuentes-milica-sera-el-nuevo-midlaner-de-team-vitality/ https://www.esportmaniacos.com/league-of-legends/fuentes-comp-sera-el-relevo-de-attila-en-team-vitality/ https://twitter.com/ESPN_Esports/status/1196605936225443840?s=19 https://twitter.com/ESPN_Esports/status/1196596894262272000?s=19

Aktualizacja: Według najnowszych informacji FC Schalke 04 po odejściu kilku swoich zawodników rozpoczęła budowanie swojego nowego składu od podpisania kontraktu z występującym na dolnej alei Konstantinosem-Napoleon “FORG1VEN” Tzortziou. Zawodnik ten przez wiele lat uważany był za jednego z najlepszych jeśli nie najlepszego Marksmana w Europie, jednak w ostatnich latach jego kariera była zawieszona ze względu na obowiązek wojskowy. Teraz kiedy gracz ten już zakończył swoją służbę wojskową i ponownie może skupić się na karierze e-sportowego zawodnika, zagadką pozostaje to czy będzie on w stanie nawiązać do swoich najlepszych występów. W drużynie na nowy sezon pozostać ma również top laner Andrei “Odoamne” Pascu, który miał przedłużyć swoją dotychczasową umowę z Schalke o sezon 2020.

źródło: =https://www.espn.com/esports/story/_/id/28114823/schalke-04-esports-taps-forg1ven-military-service-extends-odoame

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.