Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Najlepsza liga świata rozpoczyna rozgrywki

Dzisiaj rozlosowano grupy letniej edycji OGN Champions. Zmierzy się w nich 16 zespołów: 8 rozstawionych i 8, które przebrnęły kwalifikacje.

OGN patronuje dwóm turniejom: OGN Masters i OGN Champions. Jednak dla fanów e-sportu ważniejszym wydaje się być ten drugi, zapewnia on bowiem kwalifikację na Mistrzostwa Świata. Drużyny podzielone zostały na cztery grupy (po cztery zespoły), w których zmierzą się systemem każdy z każdym. Spotkanie ogranicza się do rozegrania dwóch map. Zwycięstwo 2-0 premiowane jest 3 punktami, remis daje 1 punkt, a porażka 0-2 nie zapewnia żadnych punktów. Do następnej rundy przechodzą dwie najlepsze formacje z każdej z grup, do ich zwycięzców zostają dolosowane drużyny z drugich miejsc. Zespoły, które zajęły miejsca 3 i 4 kontynuują grę w NLB Pro League. Natomiast w OGN tworzona jest drabinka. Wszystkie mecze rozgrywane są od tej pory systemem Bo5 (do 3 zwycięstw). Wygrani ćwierćfinałów awansują do półfinałów. Zwycięzcy półfinałów zmierzą się w finale, a przegrani w grze o trzecie miejsce.  W tym splicie zmagania zapowiadają się wyjątkowo ekscytująco, a kandydatów do zdobycia mistrzostwa jest co najmniej kilku.

Los podzielił drużyny następująco:

Obrońcą tytułu z wiosennego splitu jest drużyna Samsung Blue, która w finale pokonała graczy NaJin White Shield.

Rozgrywki rozpoczynają się już 18 czerwca. Będziemy informować was na bieżąco o wydarzeniach z koreańskiej sceny League of Legends. W niedalekiej przyszłości możecie oczekiwać przeglądu grup i zespołów w nich występujących.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.