Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Nagrody Pretendenta 2016

Cześć, Przywoływacze! Tu Riscx. Opowiem o nowych nagrodach Pretendenta. Poprzednio ogłosiliśmy tegoroczne, całkiem nowe nagrody materialne dla kręgu Pretendenta — oto szczegóły.

Najlepsi gracze każdej kolejki rankingowej otrzymają ekskluzywne kurtki Pretendenta w uznaniu ich osiągnięć w Sezonie 2016. Te kurtki można zdobyć wyłącznie grając w tym roku w kolejce rankingowej. Najlepsi z najlepszych otrzymają także Kolekcjonerski Medalion Pretendenta 2016, aby jeszcze bardziej podkreślić ich osiągnięcia w tym sezonie.

A oto i lista tych nagród:

Pretendent solo

10 najlepszych graczy

  • Kolekcjonerski Medalion Pretendenta 2016
  • Kurtka Pretendenta 2016

200 najlepszych graczy

  • Kurtka Pretendenta 2016

Drużyny trójek i piątek Pretendenta

Najlepsza drużyna

  • Kolekcjonerski Medalion Pretendenta 2016
  • Kurtka Pretendenta 2016

5 najlepszych drużyn

  • Kurtka Pretendenta 2016

(Nie przyznamy nagród dla rankingowych trójek w regionach, które nie mają tej kolejki. To tak dla jasności).

Teraz pomówmy o dostawie, wymogach kwalifikacyjnych, wielu kontach i dlaczego te nagrody otrzymają tylko najlepsze drużyny.

Nagrody drużynowe

Uważamy, że nagrody Pretendenta powinny reprezentować ten sam poziom elitarnego osiągnięcia, bez względu na to, w której kolejce gracie. Ponieważ populacje drużyn rankingowych są bardzo małe, zastosowanie tej samej skali procentowej w kolejce drużynowej oznaczałoby, że nagrodzimy mniej drużyn niż jest ich w kręgu Pretendenta ogółem. Dla porównania: każda z tych kolejek ma podobną liczbę graczy, jaką miał Dominion, zanim został przeniesiony do kolejki rotacyjnych trybów gry.

Porównanie wartości liczbowych:

  • Przyznanie nagród graczom rankingowych trójek w skali procentowej odpowiadającej liczbie 200 graczy w kategorii Pretendenta solo oznaczałoby nagrodzenie tylko 4 drużyn.
  • Przyznanie nagród graczom rankingowych piątek w skali procentowej odpowiadającej liczbie 200 graczy w kategorii Pretendenta solo oznaczałoby nagrodzenie tylko 3 drużyn.

Naszym celem jest sprawiedliwe nagrodzenie wszystkich graczy, którzy zasługują na uznanie za osiągnięcie wysokiego poziomu w kręgu Pretendenta, a nie karanie graczy dlatego, że ich kolejka nie jest popularna. Różnice między poszczególnymi regionami mogą wprowadzić jeszcze większe odchylenie do tych wartości: na przykład w Korei tylko jeden gracz w najlepszej drużynie rankingowych trójek otrzymałby nagrodę, gdybyśmy opierali się wyłącznie na liczbach. Zwiększyliśmy zakres nagród do 5 najlepszych drużyn, co jest bardziej sprawiedliwe w stosunku do graczy grających w kolejkach na całym świecie. Zwiększenie liczby nagrodzonych drużyn pozwala także stworzyć więcej miejsca dla ludzi, którzy chcą dołączyć do tych kolejek po zakończeniu sezonu. Przesunięcie celu powyżej 5 drużyn wymagałoby dołączenia do gry w drużynach dziesiątków tysięcy nowych graczy (chociaż jesteśmy otwarci na wprowadzenie modyfikacji, jeśli coś takiego się wydarzy).

Wymogi kwalifikacyjne

Jeśli konto spełnia zwykłe warunki ubiegania się o nagrodę na koniec sezonu, zapewne ma także prawo do nagród Pretendenta, o ile spełni kryteria podane powyżej. Niezależnie od tego, konto Pretendenta zostanie poddane dodatkowemu badaniu pod kątem współdzielenia konta, procederu wymiany zwycięstw, toksycznego języka i innych negatywnych zachowań. Wykrycie naruszeń tych zasad skutkuje pozbawieniem wskazanych kont prawa do ubiegania się o nagrody zarówno Pretendenta, jak i na koniec sezonu.

Posiadanie kilku kont

Gracze, którzy mają więcej niż jedno konto objęte nagrodami, otrzymają więcej niż jedną nagrodę, z pewnym zastrzeżeniem — nagrody Pretendenta ograniczone są do jednej na konto. Jeśli konto kwalifikuje się do kilku nagród w drużynach lub kolejkach, przyznana zostanie tylko 1 nagroda. Ta zasada została wprowadzona ze względu na mniej aktywne kolejki w niektórych regionach, gdzie pewne konta są aktywne w kilku najlepszych drużynach, ponieważ gra tam tak niewiele drużyn.

Czas i termin dostawy

Nagrody Pretendenta nie leżą w magazynie, czekając na wysyłkę — przygotujemy je na zamówienie, gdy zakończy się sezon i zbierzemy informacje od ich przyszłych odbiorców. W rezultacie planujemy rozpoczęcie wysyłki późną wiosną 2017 roku.

Po zakończeniu sezonu wyślemy e-maile do graczy, którzy zakwalifikowali się do nagród Pretendenta, z instrukcjami, jak należy zamówić nagrody (lub za pośrednictwem komunikatorów QQ / Garena w odpowiednich regionach). Riot pokryje wszelkie koszty w zakresie dopuszczalnym przez prawo, jednak prawo podatkowe uniemożliwia nam zrobienie tego w pełni w niektórych krajach. W celu otrzymania nagród gracze będą musieli złożyć swoje zamówienia przed ostatecznym terminem wysyłki (mniej więcej sześć tygodni po zakończeniu sezonu).

WAŻNA UWAGA: Jeśli gracze nie potwierdzą e-maila lub nie złożą zamówienia przed ostatecznym terminem, wówczas nie otrzymają tych nagród!

Przed upływem ostatecznego terminu wyślemy dodatkowe przypomnienie, aby dać graczom jeszcze jedną szansę na potwierdzenie e-maila i złożenie zamówienia.

Jesteśmy dumni z tego, że możemy uczcić najlepszych graczy League of Legends sezonu 2016 i pragniemy, by cieszyli się oni uznaniem w grze i poza nią za swoje osiągnięcia.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.