Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Morello na temat zmian w Alistarze

Alistar jest bohaterem, którego zmiany zapowiadane są od dawna. Prawie pół roku temu pisaliśmy, że pracownicy Riotu zapowiedzieli spore zmiany w nim. Po pół roku temat odżywa – w związku z pojawiającymi się ze społeczności pytaniami na temat Alistara Ryan “Morello” Scott (główny projektant postaci) postanowił uchylić rąbka tajemnicy:

Zgadzamy się z tym że Alistar potrzebuje zmian. Zwłaszcza Statikk uważa, że Alistar to jest ktoś kim trzeba się zająć.

Oto 3 największe problemy Alistara, które wymagają interwencji (pomijając buffowanie i nerfienie tej postaci):

  1. Alistar staje się koszmarem, kiedy idzie do jungli czy też w momencie gdy zaczyna roamować. Chcemy wprowadzić takie zmiany aby stał się bardzo dobrym supporto-tankiem, a przestał być roamerem czy junglerem.
  2. Kolejna sprawa którą chcemy się zająć to zmiany w “E”. W tym momencie skill ten kosztuje bardzo wiele many, a jego mechanika wymaga tego żeby używać go bardzo często co dla graczy wcale nie jest interesujące, a już na pewno nie jest satysfakcjonujące .
  3. Jeśli chodzi o osobowość Alistara to chcemy żeby pozostał Linebacker’em czyli bohaterem, który będzie w stanie skutecznie powstrzymać przeciwne ADC.

W tej chwili nie możemy podać żadnych konretnych liczb choć mam nadzieje że wszystko uda nam się wprowadzić w przedsezonie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.