Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Mistrz #1

Szedł ciasną, pogrążoną w mroku uliczką zapomnianego przez Boga miasta. Okna niskich domów po obu jej stronach były zasłonięte, tak jakby miały ukryć ich mieszkańców przed tym którego najbardziej się bali. A bali się i to bardzo. Strach jest oznaką słabości, słabi zaś nie są godni przetrwania. Tak brzmi pierwsza zasada prawa silniejszego.

Szedł niesłyszenie, był coraz bliżej celu, coraz bliżej pokonania ostatnich wrogów. Czy wiedzą że właśnie nadchodzi ich koniec? Może szykują się do obrony? Nie powstrzymują go. Znajdzie ich w każdym zakątku Runterry.

Jego wysoka postura rzucała cień na ściany okolicznych budynków. Lubił cienie. Sam był przecież ich mistrzem.

Zed zatrzymał się nagle. Wytężył słuch. Czyjeś kroki zaburzały rytm nocy. Lekko przygarbiony mężczyzna wychylił się zza rogu prostopadłej alejki idąc tak jakby nogi odmawiały mu posłuszeństwa . Ostrą woń alkoholu czuć było nawet tutaj. Był coraz bliżej, lecz po chwili przystanął, spojrzał na nieproszonego gościa jego miasteczka a oczy rozszerzyły mu się w przerażeniu. Odurzenie alkoholowe którym Zed tak bardzo gardził, zdało się minąć w ciągu ułamka sekundy. Pijaczyna rzucił się do ucieczki. W tej samej chwili Szuriken przeciął powietrze, bezdzwięcznie, niczym cień, niczym ten który nim rzucił. Nigdy nie chybiał.

Przystąpił nad ciałem. Dziś nikt nie ma prawa przeciąć mu droge. Wyjątkiem jest pewna kobieta.

Syndra czekała juz w umówionym miejscu pod daszkiem zamkniętego o tej porze baru gdzie ściągały wszystkie wyrzutki społeczeństwa z miasta i okolic, wszyscy pijacy, awanturnicy czy zwykli oszuści szukający tutaj szybkiego zarobku na grze w karty. Wydawała się znudzona bawiąc się mroczną kulą unoszącą się nad jej dłonią.-Spóźniłeś się Mistrzu. – rzekła sarkastycznie. Czyżby twoje cienie za tobą nie nadążały?

Jej głos był zimny niczym lód, idealnie pasując do jej charakteru. Zabijała swych wrogów z zimną krwią, nie znała strachu ani litości, była pewna potęgi swej magii. Nie można jej też było odmówić walorów zewnętrznych – ekscentryczny ubiór podkreślał figurę, niezwykle długie nogi i wąska w talia Mrocznej Władczyni komponowały się z arystokratycznymi rysami twarzy zwieńczonej niby-koroną w kształcie rogów oraz umieszczonym na jej środku ogromnym niebieskim kryształem. O tak, można by było ją śmiało uznać za piękną gdyby tylko jej usta odwiedzał kiedyś uśmiech. Prawdziwy, nie ten sarkastyczny który był nieodłącznym kompanem Syndry.

Władcy Cieni nie interesował jednak jej specyficzny urok. Nie interesowały go kobiety lecz władza i własna potęga. Wydaje się że Syndra odwdzięczała to uczucie. Mimo to stanowili wspaniałe zgraną parę siejącą postrach w całej Ionii, wzajemnie się uzupełniając. Ta współpraca trwała juz od około roku a oboje czerpali z niej wymierne korzyści.

Zed nie odpowiedział nic na prowokujące powitanie swej partnerki od zabijania tylko skręcił w nieco szerszą uliczkę a Syndra podążyła za nim nie martwiąc się tym. Szli coraz szybciej aż nareszcie dotarli poza miasto gdzie rozpościerała się dolina na środku której znajdowała się skała a na niej zaś cel ich podróży. Starożytny zamek, dziś siedziba Nowego Zakonu Kinkou. Tutaj właśnie szkolono nowych adeptów sztuki równowagi po tym jak poprzednia siedziba została przyjęta przez Zeda i jego uczniów i przekształcona w Zakon Cienia.

W niektórych oknach paliło się światło. Czyżby przygotowywali się do obrony? Nie obchodzili go obecnie uczniowie – nimi zajmie się później. Szukał trójcy dawnych wrogów. Akali. Kennen. I najważniejszy. Shen. Już raz go pokonał. Przyszedł czas na powtórkę. Wiedział ze nie spocznie aż ich nie znajdzie. I wreszcie mu się udało. To ten czas, ta chwila.

Stanęli przed ogromnymi drzwiami nad którymi widniał wielki pozłacany napis: ROWNOWAGA PONAD WSZYSTKO.

Już niedługo…

Powyższy wpis jest mini-blogiem stworzonym przez czytelnika, a redakcja portalu How2Win nie ingerowała w jego treść. Mini-blog jest formą, w której to czytelnicy tworzą treść, którą mogą się podzielić się z szerszym gronem odbiorców. Dział zawierający wszystkie mini-blogi znajdziesz na stronie głównej w zakładce Społeczność lub bezpośrednio pod adresem https://how2win.pl/category/mini-blog/.

Jeśli także chcesz dołączyć do grona twórców Mini-blogów – zapraszamy serdecznie do skorzystania z formularza dodawania wpisu.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.