Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

[Aktualizacja] Misfits pozyskuje nowego junglera

Wiosenny split LEC 2019 zdecydowanie nie był udany dla Misfits Gaming. Zespół ten posiadający w końcu na papierze niesamowicie mocny skład na europejskie standardy, po udanym początku całkowicie się pogubił ostatecznie nie kwalifikując się nawet do fazy playoff (ostatecznie drużyna zajęła 8 miejsce z bilansem 8-10).

Fani drużyny często za ten stan rzeczy obwiniali obecnego junglera drużyny Nubara “Maxlore” Sarafiana, który ich zdaniem nie prezentował na wiosnę takiej formy jak w poprzednich sezonach. Wiele wskazuje na to, że organizacja zdecydowała się zmienić coś w związku z zaistniałą sytuacją i w letnim splicie roster Misfits będzie prezentował się inaczej niż dotychczas.

Dzisiaj bowiem do oficjalnej bazy kontraktów Riotu drużyna ta dodała junglera Thomasa “Kirei” Yuena, który związał się z organizacją do końca sezonu 2020. Wprawdzie póki co sama drużyna nie poinformowała oficjalnie o tym transferze, a w teorii jungler mógłby dołączyć do akademii Misfits. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne przede wszystkim dlatego, że Holender dotychczas nie był wolnym zawodnikiem bo reprezentował on barwy dominującego w tureckim TCL 1907 Fenerbahçe Espor. Scenariusz w którym Misfits decyduje się wykupić jego kontrakt, a sam zawodnik odpuszcza szanse między innymi na występ na Mistrzostwach Świata dla występów w akademii wydaje się z oczywistych względów praktycznie nierealny.

Dla osób, które nie kojarzą tego zawodnika – Kirei jest graczem będącym częścią e-sportowej sceny już od dłuższego czasu i swego czasu był on uważany za bardzo utalentowanego zawodnika, jednak po nieudanym debiucie w amerykańskim LCS w 2016 roku nie udało mu się przebić na najwyższy poziom rozgrywkowy w żadnym z czołowych regionów. Po swoim debiucie w LCS przez chwilę występował on na zapleczu EU LCS, a w połowie 2018 roku przeniósł się on do Turcji, gdzie występował do dzisiaj.

Jako, że ruch ten nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony to póki co nie wiadomo, czy Kirei ma po prostu otrzymać miejsce w podstawowym składzie, czy może raczej będzie musiał on rywalizować o miejsce w wyjściowym składzie z Maxlorem.

źródło: =https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Y7k5kQ2AegbuyiGwEPsa62e883FYVtHqr6UVut9RC4o/pubhtml#

Aktualizacja: Misfits oficjalnie ogłosiło ten transfer przy okazji informując, że przynajmniej póki co Kirei przygotowywany jest do występów w akademii.

źródło: =https://twitter.com/MisfitsGG/status/1126155347310280709?s=20

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.