Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Mikyx w składzie G2 na MSI 2019

Już jutro rozpocznie się główna faza MSI, jednak dotychczas fani występującej w tym turnieju europejskiej formacji – G2 Esports nie mogli być pewni w jakim składzie drużyna ta będzie występować podczas tych rozgrywek.

Wszystko oczywiście za sprawą problemów zdrowotnych jakie mniej więcej od połowy wiosennego splitu dręczą Mihaela “Mikyx” Mehle’a. Z powodu problemów ze swoim nadgarstkiem zawodnik ten musiał na wiosnę między innymi zawiesić na pewien okres swoje treningi, a także opuścić kilka oficjalnych spotkań i choć zawodnik ten powrócił do głównego składu G2 na fazę playoff LEC to dotychczas nie było pewne czy jego drużyna zdecyduje się na wystawienie go również podczas MSI.

Teraz główny trener G2 Fabian “GrabbZ” Lohmann dostarczył aktualizacji na ten temat. Z dostarczonych przez niego informacji wynika, że podczas poprzedzającego MSI, koreańskiego bootcampu G2 Mikyx przebywał wraz z resztą drużyny, jednak nie brał udziału w żadnych treningach, a zamiast tego kontynuował on leczenie swojego nadgarstka. Wydaje się, że tego typu podejście przyniosło rezultaty bo lekarze mieli po tym okresie wydać zgodę by zawodnik ten do pewnego stopnia powrócił do treningów, a także występów w oficjalnych meczach. W związku z tym G2 zdecydowało, że rozpoczną oni MSI właśnie z Mikyx w składzie, a rezerwowy support drużyny Hampus “promisq” Mikael Abrahamsson pozostanie w odwodzie na wypadek gdyby główny support drużyny był zmuszony zaprzestać występów w oficjalnych spotkaniach.

źródło: =https://twitter.com/G2GrabbZ/status/1126441707518607361?s=19

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.