Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Miecz bez pochwy

Czymże jest miecz bez szermierza? Nauczyć szermierza zabijać jest łatwo. Prawdziwym wyzwaniem jest nauczyć go nie zabijać.

Gdy przyglądałem się jak mój młodszy brat Yasuo rozpoczynał trening, widziałem, że tchnął życie w ostrze przy pierwszym kontakcie. Słychać szepty, które porównują go do dawnych mistrzów miecza. Jednakże wraz z jego dorastaniem, rosło też jego ego. Stał się porywczy i chełpliwy – ignorował polecenia naszego mistrza i nie wiedział, czym jest cierpliwość.

Obawiając się, że mój brat zszedł z drogi, którą miał podążać, udałem się do niego nie po to, by go ostrzec, lecz by odwołać się do jego honoru. Wręczyłem mu nasiono klonu, które w naszej szkole jest symbolem najwyższej pokory… czegoś, co Yasuo zapomniał. Nasiono jest tylko nasionem, lecz jeżeli poświęci mu się odpowiednio dużo czasu, można dostrzec kryjące się w nim piękno. Yasuo przyjął mój prezent i następnego dnia zajął skromną pozycję jako strażnik. Miałem nadzieję, że nauczy się cierpliwości i cnoty, które niezbędne są każdemu szermierzowi.

Jednakże tak nie było.

Dziś Yasuo popełnił akt zdrady, zabijając osobę, którą przysiągł bronić. Zdradził swój naród, swych towarzyszy i siebie samego. Zastanawiam się, czy gdybym go ku temu nie popchnął, podążyłby tą mroczną ścieżką.  Jednakże mym zadaniem nie jest stawianie pytań, muszę wziąć odpowiedzialność za moje czyny.  Jutro o pierwszym brzasku wyruszam, aby schwytać miecz bez pochwy: mojego brata Yasuo.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.