Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Mid Lane Tier List patch 3.14 (preseason) by GregSan

Poniżej przedstawię Wam tier listę championów na mida, którzy w obecnej chwili są najlepsi. Poniżej wyjaśnię również moje wybory, jeżeli jednak będziecie mieli jakieś pytania to piszcie w komentarzach, chętnie odpowiem, być może coś zmienię pod wpływem Waszych argumentów.

Tier 1

ahrifizzgragaskassadinnidaleeoriannakhazixziggssyndra

Tier 2

akalicassiopeiakatarinajaycerivenleblanctalonvladimirzed

Tier 3

aniviaanniedianakarmakarthuskaylekennenlissandraluxmalzaharmorganaryzeswaintwistedfatewukongxerathzyra

Tier 4galioheimerdingermalphitemordekaiserpantheonsionveigarviktor

Wyjaśnienia

Tier 1 wybory raczej oczywiste, Ziggs wskoczył tak wysoko dzięki buffom na wave clear i tower push, a także duży damage oraz kontrole przestrzeni dzięki AOE skillom. Nida utrzymuje się mimo nerfa na damage z Q, ponieważ nadal jest mobilna, robi duży poke damage oraz ma heala. Gragas mimo nerfa na range z q, nadal ma świetny wave clear, jest mobilny i zadaje ogromny damage. Reszta myślę, że nie wymaga wyjaśnienia.

Tier 2 Jak widzicie to głównie assasyni oraz postacie z tzw. sustain damage, czyli stale zadawanymi obrażeniami w team-fightach.

Tier 3 to tier, w którym znajdują się postacie, które czasami są nawet mocniejsze od tieru drugiego, ale słabo pasują do obecnej mety. Większość z nich to postacie słabe przeciwko asasynom, bez mechanizmu ucieczki lub postacie, które nie nadają się do roamingu.

Tier 4 to picki, którymi można grać mida głównie dla zabawy – mogą okazać się mocne, ale zależne od sytuacji.

 

gregPiszcie co o tym sądzicie, to jest moja tier lista, którą stworzyłem na podstawie własnych doświadczeń i opinii, oraz przy pomocy kilku zaprzyjaźnionych midderów. Macie prawo się z nią nie zgadzać, jeśli tak będzie to piszcie w komentarzach, liczę na dyskusje, w której chętnie wezmę udział.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.