Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Meddler o zmianach dotyczących Kassadina

Ogromna popularność kassadinKassadina na turniejach najwyższej rangi nie umknęła uwadze Riot Games. Niektórzy profesjonalni gracze są zdania, że obecnie postać ta jest jedną z najbardziej niezbalansowanych w League of Legends i nie pozostało to przez Riot niezauważone. W końcu znane są pierwsze informacje o planowanych zmianach podane przez Meddlera, Głównego Projektanta Postaci:

Mamy kilka celów dotyczących zmian kassadinKassadina

  1. Nagradzanie agresywnego używania kassadinrulti
  2. Przyjrzeć się przesunięciu części obrażeń z jego kassadinqQ do kassadinrultimate (umiejętności o większym ryzyku w jej używaniu)
  3. Uwzględnienie ilości AP na stackach kassadinrulti – obecnie ability power jest niedostatecznie wynagradzane, dopóki nie ma przelicznika na stackach, czyniąc budowanie many zdecydowanie bardziej atrakcyjną opcją przez większość czasu. W porządku jest występowanie postaci potrzebującej many o wiele bardziej niż inni, aczkolwiek chcemy też nagrodzić budowanie AP.

Cały czas zastanawiamy się, w jaki sposób osiągniemy te cele, stąd różnice w testowanych wersjach. Czymś, co teraz próbujemy, jest włożenie więcej pracy w przygotowanie tych zmian, by usłyszeć wasze opinie nieco wcześniej i nieco pokazać wam proces dewelopingu/balansowania. Te zmiany kassadinKassadina i obecny rework xerathXeratha (który jest poddawany korektom co kilka dni) są dobrymi przykładami tej akcji. xerathXerath na przykład nie wyjdzie w następnym patchu, więc jest na PBE wcześniej, niż jest to przewidziane dla standardowych reworków.W chwili, kiedy chcemy nagrodzić pewien sposób gry kassadinKassadinem, szukamy też sposobu na niewielkie osłabienie jego mocy. Usunięcie uzyskiwania przez niego magic resistu co poziom jest tego konsekwencją i zdecydowaliśmy się na to dlatego, że nie wpłynie to istotnie na jego early game, w którym i tak już ma problemy próbując przetrwać do czasu nadejścia mid game’u.

Rioter odpowiedział także na pytanie gracza o przesunięcie części obrażeń do jego kassadinwW, by sprawić, by gra nim była bardziej ryzykowna:

Siła kassadinwW ujawnia się dopiero w momencie, gdy kassadinKassadin już wygrywa. To także najmniej satysfakcjonująca umiejętność w jego zestawie, i to nie jest tak naprawdę kwestia mocy,  a raczej specyfiki postaci (wzmacniacz auto ataków w postaci, która niespecjalnie nadaje się do wykorzystywania tego boosta). W każdym razie nie mamy jeszcze żadnych konkretnych planów, ale kiedy będziemy zajmować się  jego Visual Upgradem będzie czas na przyjrzenie się tej i podobnym sprawom.
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.