Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Makler kończy karierę e-sportową

Wszystko wskazuje, że swoją długą i bogatą e-sportową karierę zakończył nasz rodak Marek “Makler” Kukier. Pogłoski o tym, że Makler zdecyduje się na taki ruch istniały już od jakiegoś czasu, a informacja ta nie tak dawno została praktycznie potwierdzona przez analityka/trenera Mateusza “Kittza” Tomczaka, który miał okazję przez pewien okres czasu współpracować z Markiem.

Makler najbardziej zapamiętany zostanie jako zawodnik MeetYourMakers, w barwach którego to odnosił też największe sukcesy w swojej karierze, z których możemy wyróżnić między innymi zakwalifikowanie się do LCS.EU, zwycięstwo w turnieju rozgrywanym w Singapurze w ramach Intel Extreme Masters, czy zdobycie tytułu MVP za inny turniej IEMu rozgrywani w Kolonii. Niestety po zakwalifikowaniu się Makler zgubił gdzieś swoją wcześniejsza formę i nie udało mu się już powrócić na dawniej prezentowany poziom.

W ostatnim czasie zawodnik ten reprezentował barwy Reason Gaming i jego odejście trochę komplikuje sprawę występu tego teamu w Expansion Tournamencie. Jak część z was może wiedzieć, żeby zachować miejsce w tym turnieju RG musi wystawić przynajmniej 3/5 swojego starego rosteru, a nie tak dawno drużynę tę opuścił top laner Mateusz “jokieez” Karczewski i jungler Marcin “Xayoo” Majkut, co oznacza że obecnie w Reason pozostało tylko dwóch zawodników ze starego składu. Wydaje się jednak, że Reason spróbuje zaprezentować się w czasie Expansion Tournamentu, przekonując jokieeza albo Xayoo do powrotu (przynajmniej tymczasowego do drużyny).

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.