Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Lucian wyłączony, powrót Shena

Nadchodzący, dziesiąty już tydzień LCS zostanie rozegrany na patchu 4.12 (o zmianach przeczytacie we wpisie Opis patcha 4.12 / Patch 4.12 patchnotes). Najnowsza aktualizacja wnosi do gry między innymi zmiany Luciana, które wzbudziły sporo kontrowersji (więcej informacji oraz głosy profesjonalistów – KLIK). Wszystko wskazuje na to, że Riot nie jest zadowolony z wprowadzonych “osłabień” dla tej postaci i postanowił całkowicie wykluczyć go z rozgrywek – wielu analityków przewidywało, że gdyby był on aktywny, to osiągnąłby 100% ban ratio. Brak Luciana nie powinien poważnie naruszyć obecnej mety, ponieważ miejsce na szczycie tier list zajęły postacie takie jak Corki, Kog’Maw, Jinx czy Tristana, a sam Lucian powoli przechodził z uniwersalnego carry w pick sytuacyjny.


Poza tym otrzymaliśmy informację, że po długim czasie blokady uruchomiony zostanie Shen. Miejmy nadzieję, że błąd w jego ultimate, który pozwalał graczom na przerwanie teleportu (tarcza wciąż była nakładana) został naprawiony, a łatka wkrótce zostanie wprowadzona także na normalne serwery.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.