Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Liga z nowej perspektywy #9: Sens większych przygotowań do każdej rozgrywki

preparationPróby kontrowania championów, które dokładniej opisałem w poprzednim wydaniu felietonu bardzo często wiążą się z dokładnymi przygotowaniami do każdej gry. Czy takie przygotowania mają jednak jakiś sens? Zacznijmy od tego co rozumiem po przez takie przygotowania do każdej gry. Otóż może się to objawiać na różne sposoby takie jak na przykład przygotowanie sobie odpowiedniej strony z kontrami czy przygotowanie sobie buildu. Jak już mówiłem kontry są przydatne, ale trzeba zachować ostrożność używając ich. Częstym błędem ludzi jest znalezienie gotowego buildu na jakiejś stronie i kopiowanie go kropka w kropkę , do danej rozgrywki. Zgoda, takie buildy mogą naprawdę pomóc w poznaniu kierunku składania danego championa, jednak kopiowanie go kropka w kropkę jest całkowitą bzdurą, a jest tak gdyż w rozgrywce musimy umieć dopasowywać nasz build oraz styl gry, do wydarzeń z gry. Powoduje to, że gdy dokładnie podążymy za gotowym buildem, nie będziemy w stanie zbudować się w pełni optymalnie do danej rozgrywki. W tym więc aspekcie, wszelkie strony opisujące buildy i styl gry powinny nam tylko i wyłącznie służyć za luźne wskazówki, a nie dokładną sposób gry i budowania się na danym champem. Inną sprawę jest, że ludzie stosunkowo często zapominają całkowicie o przygotowanie sobie odpowiedniego przedziału czasu. Bardzo często widuję , którzy afczą na początku gry gdyż muszą coś zrobić co akurat się przedłużyło (bo oni planowali zrobić to podczas ładowania gry), zaczynają koło 40 minuty pisać żeby się spieszyć bo oni muszą już kończyć co zresztą często kończy się wyjściem chwilę później. Ja rozumiem, że LoL jest grą czasochłonną (jak większość gier tego typu) i może zdarzyć się w tym czasie coś co zmusi nas od odejścia od gry, ale bardzo dużo osób wie, że będą musieli np. wyjść za 40 minut, a mimo to decydują się na „szybkiego” rankeda. Naprawdę na takie właśnie sytuację stworzony został szybki Dominion, więc jeśli wiesz że nie masz zapasu czasu, nie zaczynaj tak długiej rozgrywki. To samo tyczy się ludzi, którzy idą robić coś w czasie ładowania co może im się przedłużyć. Lepiej zrobić to przed rozgrywką niż ryzykować afczenie w early, które w wypadku wyrównanej gry może zadecydować o wyniku. Czasem też spotykam się też z ludźmi, którzy wiedzą, że zazwyczaj mają w danych porach problemy z internetem, ale mimo to postanawiają zagrać rankeda bo może jakoś to będzie. Jeszcze inną sprawą jest przygotowanie mentalne, ale o tym powiem innym razem.

John_Creaven

Dodatkowo, jeśli chcecie przeczytać felieton mojego autorstwa na jakiś dany temat dotyczący Lola zapraszam do napisania tego w komentarzach lub na john_creaven@interia.eu

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.