Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Liga z nowej perspektywy #8: Sens kontrowania championów

Sporo graczy myśli, że jeśli pickną oni championa, który według jakiejś strony takowe kontry opisujące, to mają oni zagwarantowane zwycięstwo na danym lane. Nic jednak bardziej mylnego. Przecież żadna kontra nie zastąpi opanowania danego championa. Znacznie bardziej opłaca nam się wybrać championa, który w teorii jest kontrowany przez pick przeciwnika, niż na siłę wybierać championa, którym nigdy nie graliśmy lub w ogóle nie opanowaliśmy jego mechaniki. Wcale nie twierdzę, że takie kontry są kompletnie nieprzydatne. Owszem dzięki nim możemy dowiedzieć się, ze mechanika danego championa pozwala w pewny sposób zdobyć przewagę nad danym przeciwnikiem. Dzięki takim stronom możemy zdobyć użyteczne informacje, takie jak: sposób gry przeciw danemu championowi, czy maksowanie spelli, które pozwoli nam w miarę optymalnie wykorzystać przewagę danego championa. Często jednak może się okazać, że my opanowaliśmy inny styl gry niż, ten który pozwala skutecznie pokonać rywala. W takiej sytuacji prawdopodobnym zakończeniem jest przegranie lane, mimo naszej kontry gdyż nie umiemy grać danym championem w sposób, który do takiej kontry jest zalecany. Warto pamiętać, że takie kontry często obejmują tylko i wyłącznie fazę walki na liniach, a ważnym aspektem każdej gry są także teamfighty. Jeśli nasz przeciwnik będzie trzymał niezły poziom i my wygramy naszego lane, ale nie zrobimy tego w wystarczająco dobry sposób, to przeciwny champion może być nawet bardziej przydatny od nas w tf. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę możliwość gankowania naszego przeciwnika na pozostałe linie. Jeśli skontrujemy championa z dużym potencjałem do ganków championem, który bez problemu wygra z nim lane, ale nie będzie potrafił nadążyć za jego gankami, to może się okazać, że przez daną kontrę cały team przegra rozgrywkę. A więc choć informacje o kontrach bywają naprawdę przydatne, ale należy brać pod uwagę nasz stopień opanowania danego bohatera, oraz jego umiejętności w innych aspektach gry niż walka na lane.

John_Creaven

Dodatkowo, jeśli chcecie przeczytać felieton mojego autorstwa na jakiś dany temat dotyczący Lola zapraszam do napisania tego w komentarzach lub na john_creaven@interia.eu

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.