Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Liga z nowej perspektywy #7: Szybko gasnąca wola walki

manGrając rankedy często można zauważyć, że wielu graczy już w bardzo wczesnej fazie gry uważa, że nie ma sensu kontynuować danej rozgrywki, nawołując całą drużynę do wykonania jak najszybszego poddania się. Dzieje się tak zazwyczaj zaraz po jednej przegranej akcji jednej osoby/większej liczby osób z teamu/czy całej twojej drużyny. Po takim zdarzeniu tacy ludzie nie tylko nie widzą sensu w dalszej rozgrywce, ale(bardziej skrajne przypadki) dodatkowo czasem stwierdzają nawet, że oni z takim teamem grać nie będą i idą afczyć lub ragequitują. Jest to dla mnie całkowicie niezrozumiałe, gdyż Lol jest grą, w której bardzo często losy całej rozgrywki kompletnie się zmieniają, dlatego bezsensowne jest tak szybkie poddanie się. Ludzie, u których ta wola walki tak szybko znika, najczęściej popełniają błąd, który opisałem w poprzednim epizodzie felietonu, a mianowicie zdecydowanie za bardzo przeceniają kille. Nie zauważają oni, że strata nawet kilku killi nie jest równoznaczna z całkowitą porażką teamu. Nawet jeśli staty drużynowe wynoszą na przykład 0/7 dla przeciwnika, to zdecydowanie nie jest to różnica, której nie dałoby się odrobić dobrą farmą, pushem, czy kontrolowaniem jungli(na przykład robieniem smoka). Należy pamiętać, że póki różnica killi czy turretów nie jest kolosalna(czyli póki różnica w goldzie taka właśnie nie jest), nie należy się poddawać, gdyż jest to nic innego jak oddanie totalnie za darmo przeciwnej drużynie zwycięstwa. Biorąc także pod uwagę, że w Lolu bardzo często zdarzają się throwy najróżniejszej przewagi, powinniśmy dać przeciwnikowi szansę, aby zaprzepaścił on swoją grę, tym samym ofiarując nam darmową wygraną.

John_Creaven

Dodatkowo, jeśli chcecie przeczytać felieton mojego autorstwa na jakiś dany temat dotyczący Lola zapraszam do napisania tego w komentarzach lub na john_creaven@interia.eu

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.