Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Liga z nowej perspektywy #5: Czy streamy mogą podnieść poziom mojego grania?

Screenshot_2012-10-18-12-12-25Jak wskazuję na to tytuł, dzisiaj poruszę temat streamów. Zacznę od zaznaczenia, że w dzisiejszym felietonie omówię temat tylko i wyłącznie streamów ludzi, którzy grają na naprawdę wysokim poziomie(nie poruszam tematu streamów, które popularność zawdzięczają nie pozimowi gry, a poziomowi komentarza). Odpowiedź na pytanie postawione w tytule brzmi: tak oczywiście, że mogą one podnieść twój poziom, jest jednak parę rzeczy, o których należy pamiętać.

 

Po pierwsze należy brać poprawkę na własne umiejętności. O co dokładnie chodzi? Na streamach możemy spotkać się z wieloma dziwnymi pickami(dobrym przykładem dziwnego picku są sobotnie LCS i Malzahar na jungli Snoopeha), które po prostu nie zawsze sprawdzą się na naszym poziomie(jakiemuś pro graczowi może iść bardzo dobrze, ale może to zawdzięczać tylko własnym umiejętnościom a nie temu, że taki pick jest dobry). Dlatego takie picki czy buildy , które na takich streamach podpatrzymy powinniśmy najpierw przetestować na rozgrywce normalnej(nie pchajmy się na rankeda, jeśli nie jesteśmy pewni naszego picku). Na streamach powinniśmy uczyć się nie tylko buildów czy picków, ale także pewnego wzorca zachowań. Wiąże się to bezpośrednio z tym co pisałem w poprzednich felietonach.

Zauważcie, że progracze stosunkowo rzadko używają surrendera, grają do końca, traktują rankedy jak zwykłe rozgrywki(nie stresują się i nie denerwują nawet kiedy przegrywają). Jednak nie powinniśmy kopiować stylu danego gracza, gdyż każdy z nas ma swój własny styl i najlepiej będzie nam się grało używając naszego własnego stylu. Także wybór streamu może zadecydować o tym jak dużo się nauczymy. Zdecydowanie najlepszym rodzajem jest stream gdzie dobry gracz odpowiada na pytania widzów(takim streamer jest na przykład stream Entenzwerga, który odpowiada na każde pytanie dotyczące adc).

Streamy także bardzo przydają się przy ogarnianiu nowej postaci( jeszcze przed wyjściem można było się dowiedzieć od Malunoo i Snoopeha o tym, że Zac będzie naprawdę dobrym Junglerem, co zresztą znalazło potwierdzenie już w pierwszym dniu). Podsumowując streamy są rzeczą dobrą, która może nauczyć nas czegoś nowego i rozwiać nasze wątpliwości, jednak oglądając je musimy zachować pewien dystans i umieć przetworzyć zobaczony obraz pod nasz styl i nasze umiejętności.

John_Creaven

Dodatkowo, jeśli chcecie przeczytać felieton mojego autorstwa na jakiś dany temat dotyczący Lola zapraszam do napisania tego w komentarzach lub na john_creaven@interia.eu

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.