Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Liga z nowej perspektywy #21: Bugi w grze a PBE

Oczywistą sprawą dla każdego z nas niestety stał się fakt iż, każdy większy patch w LoLu niesie ze sobą sporą ilość mniejszych i większych błędów, które skutecznie utrudniają nam rozgrywkę. Jest to o tyle dziwne, iż istnieje serwer PBE gdzie czysto teoretycznie większość błędów powinna zostać wyłapana i naprawiona. Dlaczego więc tak się nie dzieje?

Otóż jest na to kilka wyjaśnień. Po pierwsze na serwer PBE jest niestety bardzo ograniczony dostęp. Żeby w ogóle dostać się na taki serwer trzeba poczekać na zapisy przeprowadzone przez Riot lub pożyczyć od kogoś już istniejące konto. Dlatego myślę, że naprawdę warto wypożyczać ludziom konta, gdyż ułatwi to ewentualne wyłapanie błędów. Oczywiście warto zaznaczyć, że na takim koncie wypadałoby mięć kompletnie inne passy niż na główne konto, gdyż w innym przypadku narażamy się na dość przykrą niespodziankę.

Jednak to na pewno nie jest jedyny powód dlaczego w LoLu jest tak dużo błędów. Największym z wszystkich problemów jest z pewnością fakt iż ludzie, którzy już mają dostęp do konta na tymże serwerze nie korzystają z niego w sposób odpowiedni. Mianowicie ludzie uczynili z PBE poletko do własnego testowania. Za każdym razem gdy wychodzi jakaś nowa postać czy nowy skin ludzie wchodzą na PBE tylko i wyłącznie po to aby przetestować te rzeczy przed ewentualnym zakupem. Ludzie czynią tak nie tylko z nowymi przedmiotami, ale często używają cotygodniowego przydziału IP/PŻ na PBE aby kupić postać i testować jej zamiast poczekać na rotację. Nie zrozumcie mnie źle nie ma w tym nic złego jeśli ludzie przy okazji zgłaszają do Riotu zauważone Bugi, ale tacy ludzie zazwyczaj po prostu testują postacie kompletnie nie zważając uwagi na ewentualne Bugi.

Jednak wina za dużą liczbę błędów nie leży tylko i wyłącznie po stronie graczy PBE, a także po stronie samego Riotu. Dużym problemem jest system zgłaszania błędów. Gdy próbujesz zgłosić jakikolwiek błąd do suportu, zazwyczaj przy pierwszej wiadomości napotkasz na odpowiedź napisaną przez bota i musisz pisać drugą wiadomość, żeby ktoś faktycznie przeczytał i odpowiedział na nią(co wiąże się z wydłużeniem czasu zgłaszania błędu). Ok. rozumiem, że często w pierwszej wiadomości nie znajdują się wszystkie potrzebne informację, ale sporo z nich ma wszystko co jest potrzebne i bezsensowne jest zmuszanie ludzi do pisania drugi raz tego samego. Oczywiście inną sprawą jest fakt, że często błędy spowodowane są przestarzałym clientem LoL-a czy problemami z serwerem.

Podsumowując warto dzielić się swoim kontem na PBE i zgłaszać zauważone Bugi do Riotu, gdyż pomoże to tylko usprawnić tę grę.

John_Creaven

Dodatkowo, jeśli chcecie przeczytać felieton mojego autorstwa na jakiś temat dotyczący LoL-a zapraszam do napisania tego w komentarzach lub na john_creaven@interia.eu

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.