Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Liga z innej perspektywy #10:Jak przegrać wygraną grę?

lowcard-born-2-lose-canvas-snapback-hat-black-tanGrając w LoLa często można natknąć się na pewnego typu zachowanie, które niechybnie prowadzi nas do przegrania nawet najlepiej zapowiadającej się rozgrywki. Chodzi mi o to, że ludzie w najważniejszych momentach unikają zakończenia rozgrywki, przez jeden udany teamfight.

Najczęstszym błędem tego typu, jest kompletne przecenienie Barona i próba zrobienia go, kiedy obie drużyny są gotowe do walki. Jeśli masz przewagę nad przeciwnikiem, nie należy próbować zwiększać jej poprzez próby zrobienia Barona w momencie kiedy cały przeciwny team żyje i może zareagować na ewentualne robienie barona. Najczęściej kończy się to teamfightem na tymże Baronie. Nie jest to jednak teamfight, do którego chcielibyśmy doprowadzić. Nie dość, że pozwalamy przeciwnikom go zainicjować to jeszcze zazwyczaj przystępujemy do niego z niepełnym HP. Nie wspominając o tym, że dajemy szansę na zdobycie baronowego buffa dla naszych oponentów, co dodatkowo może przeważyć szalę na ich korzyść. Przykładami takiego błędu były mecze  BO5 z europejskiego wydania Summer Promotion. Mówię o meczu Team Alternate VS Ozone GIANTS, gdzie w dwóch różnych meczach, oba te teamy przegrały mecz przez kompletnie niepotrzebnego Barona, który właściwie sprezentował przeciwnikom wygraną.

Baron nie jest jednak jedynym błędem polegającym na unikaniu Teamfightów. Część osób przegrywa innym grę tylko przez to, że tuż przed ostateczną walką udają się oni na inną linię tylko po to, aby pofarmić, przez co zazwyczaj nie zdążą dojść na walkę, która bez wątpienia zostanie zainicjowana przez przeciwny team jeśli zobaczą jedną osobę farmiącą się (chyba że posiada się teleporta, czy jest się Twisted Fatem albo Shenem, wtedy nie mamy takiego problemu, gdyż zawsze możemy dotrzeć na miejsce walk). Inną wersją tego błędu jest dość często spotykane, rozpoczęcia robienia blue, reda, czy nawet Dragona tuż przed fightem, co powoduje ten sam problem jaki powstawał przy farmieniu.

John_Creaven

Dodatkowo, jeśli chcecie przeczytać felieton mojego autorstwa na jakiś dany temat dotyczący Lola zapraszam do napisania tego w komentarzach lub na john_creaven@interia.eu

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.