Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Liga statystyk

Sprawdź, jak wypadasz na tle graczy w różnych rangach. Nowe statystyki oparte o rezultaty w grach na Summoner’s Rift są już w waszych profilach. Zobaczcie, jak wasze umiejętności przewyższają innych, a kiedy sami jesteście winni swojej serii przegranych.

Wybierzcie bohatera lub pozycję z zakładki statystyk, żeby zacząć. Wyniki podzielone są na trzy kategorie: Walka, Przychód i Kontrola mapy. Kategorie te zawierają zarówno znane już dane, jak i parę nowych pozycji, podkreślając w czym konkretnie jesteście lepsi lub słabsi od innych graczy.

Porównajcie się z pro-graczami i znajomymi

Gry są zarejestrowane od połowy sezonu 2018 (patch 8.12). Porównajcie swoje wyniki z:

  • Graczami z różnych rang
  • Ekspertami
  • Konkretnymi graczami
  • Graczami z waszej listy znajomych
  • Waszymi własnymi wynikami na innym bohaterze

Korzystanie ze statystyk

Załóżmy, że srebrna Diana grająca na środku chce poprawić swój styl gry. Otwiera swoje statystyki i zaczyna od przejrzenia swojego najniższego wyniku — Przychodu. Szczegółowa rozpiska daje jej znać, że przeciętna Diana ma Większą wczesną przewagę farmy i Farmę na minutę. W pamięci raz jeszcze przeżywa grę, w której Fizz ją absolutnie utopił. Ogląda, jak profesjonalni gracze farmią w grze przeciwko niemu, żeby przechylić szalę ze wczesnym przychodem złota.

Jej drugą najniższą statystyką jest Walka — jej udział w zabójstwach, asystach, obrażeniach i użyteczności. Nawet w swojej grze z Najwyższym procentem obrażeń, wciąż zadaje mniej obrażeń wrogim bohaterom niż inne srebrne środkowe Diany. Zbyt wczesne umieranie w walkach drużynowych lub przybywanie do nich za późno sprawia, że nie zwiększa tego wyniku.

Kontrola mapy wypada u niej najlepiej. Jeśli wzmocni swój styl gry oparty o świadomość, jak działa mapa, i będzie umieszczać totemy w strategicznych miejscach i wędrować, zwiększy swój wynik za Walkę i może pewnego dnia wyjdzie ze Srebra.

Dowiedzcie się, jak idzie wam gra w ciągu sezonu lub zacznijcie wzmacniać konkretne umiejętności. Zacznijcie korzystać ze statystyk i dajcie znać, czego się o sobie dowiedzieliście.

FAQ

Co będzie w następnym sezonie?

Na początku sezonu statystyki w pełni się resetują. Będą rejestrowane na nowo aż do początku kolejnego sezonu.

Czy kiedykolwiek zobaczymy dane z poprzednich sezonów?

Nie, nie wykopujemy danych sprzed połowy sezonu. Statystyki są najlepiej wykorzystane jako narzędzie oparte o wyniki, które zależą od tego, czy dane są aktualne.

Czy to zastąpienie statystyk ze starego klienta?

Nie i nie ma takiego celu. Gdy ostatnio o tym mówiliśmy, szukaliśmy opcji, jak wykorzystać statystyki, żeby pomóc wam w grze, pokazać wasze osiągnięcia i zaangażowanie w League. Oba podejścia są spoko, ale funkcje pomagające w poprawie rozgrywki zazwyczaj są bardziej używane (i użyteczne) na dłuższą metę, więc postanowiliśmy pójść w tym kierunku. Wciąż uważamy, że można usprawnić kwestię osiągnięć i zaangażowania, ale będzie to coś zupełnie innego niż zwykła strona ze statystykami z całego okresu grania, jak miało to miejsce w starym kliencie.

Czym jest ocena każdej kategorii? Czy to to samo, co maestria bohatera?

Ocena ta pokazuje, jak dobrze radzicie sobie w danej kategorii w porównaniu z innymi graczami na tym samym poziomie. Będzie zmieniać się w miarę z postępem. Wpływa na nią to, jak grają inni gracze na tym samym poziomie umiejętności. Nie jest ona związana z maestrią bohaterów.

Czy moje przedsezonowe gry wciąż liczą się po końcu sezonu?

Tak, wciąż będziecie widzieć swoje gry do czasu rozpoczęcia nowego sezonu i resetu statystyk.

Czy ARAM i Twisted Treeline pojawią się też w statystykach?

Nie zamierzamy na chwilę obecną pokazywać statystyk dla tych kolejek. Czy dane te będą dostępne w Riot API? Tak, chcemy dać wam dostęp do tych danych. Pracujemy nad wypuszczeniem tego tak szybko, jak się da. Gdy będzie dostępne, pojawi się na stronie dewelopera, z której możecie wejść do Riot API.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.