Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Liga Fantasy ESL

Z okazji nadchodzącego w przyszłym tygodniu Summer Splitu w europejskim i amerykańskim LCSie, ESL wystartował z ciekawą inicjatywą – zorganizowali Ligę Fantasy League of Legends. Jej format jest zbliżony do tych znanych z innych sportów takich jak piłka nożna czy futbol amerykański. Zabawa ma być na bieżąco rozwijana i usprawniana. Mają też powstawać prywatne ligi, do których będzie można zapraszać znajomych i porównywać z nimi swoje wyniki.

Na czym to jednak polega? Można się postawić w roli managera drużyny LCS. Dostajemy na start 5500 wirtualnej waluty. Każdy zawodnik uczestniczący w letnim LCSie ma przypisaną wartość oszacowaną na podstawie dyspozycji w Spring Splicie. Naszym zadaniem jest dobrać grupę pięciu graczy (po jednym na każdą pozycję) mieszcząc się w budżecie. Na podstawie osiąganych statystyk nasza drużyna będzie otrzymywała punkty. Będą one przydzielane zgodnie z poniższą tabelą.

tab

Oczywiście podczas rozgrywek będziemy mogli wymieniać zawodników, lecz należy pamiętać, że ich wartości nie są stałe. W zależności od tego jak się oni prezentują ich cena może odpowiednio rosnąć i spadać. Sprawia to, że nasza startowa pula waluty może ulec zmianie(podczas sprzedaży otrzymujemy pieniądze równe aktualnej wartości zawodnika a nie tyle za ile go kupiliśmy) i będziemy w stanie stworzyć nasz wymarzony zespół. Ponadto cena gracza będzie zależeć też od jego popularności (bardziej pożądani będą drożsi).

Jak dołączyć do zabawy? Nic prostszego! Należy wejść na stronę http://fantasy.eslgaming.com/ i kliknąć Play Now. Jeśli nie macie konta ESL, możecie je założyć lub zarejestrować się dzięki kontom z Facebooka, Twittera bądź Google+. Wtedy nie pozostaje Wam nic innego, jak tylko stworzyć waszą drużynę i czekać na start LCS, który zaczyna się 20 maja. Pochwalcie się w komentarzach drużynami jakie ułożyliście!

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.