Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Legendarny ADC kończy karierę

Gao Xue-Cheng znany dla fanów League of Legends pod nickiem WeiXiao zakończył karierę profesjonalnego gracza. Chińczyk przez trzy równe lata (od sierpnia 2011 do teraz) reprezentował barwy drużyny World Elite. 

Byłego kapitana Teamu WE można śmiało nazwać jednym z najlepszych ADC, którzy kiedykolwiek grali w tą grę. Na przestrzeni 2 i 3 sezonu był uważany za absolutnie najlepszego zawodnika na swojej pozycji, a być może też na świecie. Swoją grą zainspirował wielu młodych przedstawicieli sceny chińskiej, którzy dzisiaj są topowymi marksmanami w Azji (Uzi, Namei, Kid).

Największym sukcesem WeiXiao było zdecydowanie zwycięstwo na IPL 5, gdzie jego ekipa pokonała we finale Fnatic 3-1 i zgarnęła 50 tysięcy dolarów. Patrząc jak bardzo obsadzony był ten turniej (CLG, CLG.eu, Moscow5, Taipei Assasins, TeamSoloMid, Azubu Frost/Blaze), te zawody śmiało można było wtedy porównać prestiżem do wygrania Worldsów.

Chociaż już nie będziemy oglądać WX w akcji, to być może scena nie straciła go na zawsze. Chińczyk jest niezwykle szanowną i lubianą postacią w swoim kraju i fani liczą na to, że legendarny ADC pozostanie na scenie w roli castera. Jego dziewczyna, Su Xiao-Yan już od dawna pracuje w tym zawodzie.

Najlepszą akcją w karierze WeiXiao chyba na zawsze pozostanie już poniższe zagranie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.