Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

League of Legends już wkrótce kończy 5 lat

Już wkrótce nasze ulubione League of Legends będzie świętowało swoją piątą rocznicę. Dokładnie 27 października 2009 LoL został oficjalnie wypuszczony. Początki gry nie były łatwe – grafika w tamtych czasach nie stałą na najwyższym poziomie, a to co obecnie oglądamy (a wraz z nowym Summoner’s Rift, które nadejdzie już wkrótce doświadczenia będą jeszcze lepsze) i tak jest sporym postępem.

Pierwsze ekrany logowania nie wyglądały zachęcająco:

Także tapety, które promowany League of Legends pozostawiały wiele do życzenia:

Sama gra także znacząco różniła się od jej obecnego wyglądu:

league-of-legends-team-battle

Dla prawdziwych koneserów mocnych wrażeń polecamy obejrzenie poniższego materiału filmowego:

https://www.youtube.com/watch?v=MV2rRcskn4Y

Jak sami widzicie – gra od tamtego czasu była nieustannie ulepszana i rozrosła się do ogromnych rozmiarów. Szybki wzrost liczby graczy oraz dynamika zmian w samej grze sprawiała, że gra przyciągała coraz to nowe rzesze fanów. Dzięki rozwiniętemu systemowi RAF (Refer a friend) tempo zwiększało się, a League of legends powoli stawało się najpopularniejszą grą na świecie. Ogrom nowych rzeczy jest częściowo obrazowany przez Oś czasu League of Legends. Jednakże to nie tylko wielkie zmiany i nowości wpływały na krajobraz LoL-a. To także drobne zmiany, które w każdym patchu wprowadzał Riot starając się doprowadzić do sytuacji balansu (lub jak niektórzy twierdzą – idealnego niezbalansowania – “perfect imbalance”).

League of Legends to jednak nie tylko mechanika. To także ludzie. Ludzie, którzy grają w tę grę czyniąc ją tak znaną. Gracze, którzy w pełni poświęcili się profesjonalnemu graniu i wybrali zawód gamera są obecnie na wysokim poziomie w drabinie społecznej. Są niczym idole dla setek tysięcy fanów. Spójrzcie zresztą sami, jaką drogę przeszła profesjonalna scena League of Legends od finału pierwszego sezonu, aż do dzisiaj:

https://www.youtube.com/watch?v=B6UsGUcJVQQ

https://www.youtube.com/watch?v=AlyqpRhaoj8

https://www.youtube.com/watch?v=-fp3BDZ9qj0

Riot wprowadził wiele zmian, wiele jest jeszcze do zrobienia. Obecny rok – będący rokiem reworków powoli dobiega końca, z przed Riotem stają nowe wyzwania – walka z odpływem starszych graczy, przyciąganie nowych czy też problemy związane z kwestiami technicznymi (klient gry, serwery) to nie jedyne z problemów przed którymi codziennie stają pracownicy Riotu. Firma, która w kilka lat tak znacznie zwiększyła struktury i liczbę zatrudnianych osób powoli radzi sobie z problemami, przed którymi staje każda rozrastająca się firma. Jak Waszym zdaniem poradził sobie Riot? Jak widzicie przyszłość League of Legends? Czy przetrwa jeszcze dobrych 10 lat czy czeka je powolny i bolesny upadek?

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.