Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

LCS TOP10 – power ranking championów

Ten tydzień przyniósł wiele zmian w rankingu. LCS zaskakiwało nas bez przerwy, co owocowało 3 nowymi twarzami w rankingu. Miejmy nadzieję, że w kolejnym tygodniu się to nieco uspokoi, bo zmiany są dobre, jednak nie przesadzajmy z ich tempem. Nie owijając dalej w bawełnę – przed Wami kolejny LCS Top 10!

 

1. KASSADIN (+0)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 96,2%
Win rate: 62,5%
KDA: 6,60

Wciąż trzyma 1. miejsce, jednak nie robi tego już tak pewnie jak ostatnio. Wpłynęła na to utrata statusu pick or ban w amerykańskim LCS. Tym razem musiał zadowolić się zaledwie 62,5% pick/ban ratio za oceanem. Łącznie w tym tygodniu został wybrany do gry tylko raz, a miało to miejsce w meczu Curse z LMQ gdzie udało mu się odnieść zwycięstwo.

2. TWITCH (+0)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 84,8%
Win rate: 56,3%
KDA: 4,94

66,6% oraz 50% win ratio to satysfakcjonujący wynik, jednak nie dla postaci, która aspiruje do przejęcia tronu. Podobnie jak Kassadin osiągnął 100% pick/ban ratio w europie, jednak zaledwie 62,5% za oceanem.

3. LEE SIN (+0)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 92,4%
Win rate: 55,6%
KDA: 3,36

Nie brał udziału w champion selekcie tylko raz podczas obydwu splitów co utwierdza w przekonaniu, że jest wyjątkowo mocną postacią i wciąż nie ma sobie równych w jungli. W tym tygodniu osiągnął jednak zaledwie 50% wygranych. Miejmy nadzieję, że poprawi się w przyszłym tygodniu, bo na jego miejsce jest wielu chętnych.

4. BRAUM (NOWOŚĆ)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 17,7%
Win rate: 62,5%
KDA: 3,55

Nowy support wbił się przebojem na profesjonalną scenę gdzie nie został wybrany lub zbanowany zaledwie raz i osiągnął bardzo solidne wyniki, kolejno 66,6 % dla Europy oraz 60% dla Stanów Zjednoczonych.

5. LUCIAN (-1)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 92,4%
Win rate: 55,6%
KDA: 3,36

Ten niezwykle uniwersalny strzelec wciąż posiada 100% udziału w champion select, jednak dość przeciętne wyniki w ostatnim tygodniu sprawiły, że spadł o jedną pozycję posiadając zaledwie 50% wygranych meczy zarówno w na Starym Kontynencie jak i za oceanem.

6. ELISE (+3)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 81,0%
Win rate: 57,8%
KDA: 3,87

Pajęczyca znowu rośnie w siłe. Co prawda nie zdobyła nigdzie statusu pick or ban, ale 77,3% udziału w champion select na obydwu splitach to dalej nie byle co. Poza tym osiągnęła bardzo dobre 66,6% zwycięstw na obydwu LCS-ach.

7. LULU (NOWOŚĆ)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 72,2%
Win rate: 59,4%
KDA: 5,30

Ta niepozorna istotka bardzo śmiało poczyna sobie na scenie NALSC gdzie zdobyła 100% ban/pick ratio. Co prawda w Europie jest zdecydowanie mniej popularna, jednak niesamowitym 100% win ratio na obu splitach zapewniła sobie tą silną pozycję i zapewne nie ma zamiaru na tym poprzestać.

8. NIDALEE (NOWOŚĆ)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 45,6%
Win rate: 63,2%
KDA: 7,48

Kolejna bardzo silna postać za oceanem. Nidalee w tym tygodniu zdobyła co prawda zaledwie 46,6 % pick/ban ratio, jednak stało się tak za sprawą Europy, gdzie wybrano ją zaledwie raz. W USA ma się o wiele lepiej i jest postacią z którą każdy powinien się liczyć. W tym tygodniu podobnie jak na miejscu powyżej imponujące 100% wygranych meczy. Spear 2 win!

9. KAYLE (-3)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 50,6%
Win rate: 61,1%
KDA: 3,23

Wciąż jest bardzo silna, jednak postaciom powyżej poszło po prostu lepiej. Mimo to odnotowała solidne 66,6% pick/ban ratio oraz 60% wygranych meczy. Mimo spadku w rankingu bynajmniej nie opadła z sił, po prostu inny na niej przybrali.

10. SHYVANA (-2)

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 78,5%
Win rate: 61,1%
KDA: 3,66

Niezwykle zagadkowy przepadek. Smoczyca na obydwu scenach w tym tygodniu była wybierana do gry 5 razy, a jej zwycięstwa i porażki rozłożyły się w obydwu przypadkach w stosunku 4-1. Jednakże na EULCS były to 4 porażki, zaś podczas NALCS był to 4 winy. Jest to kwestia co najmniej zaskakująca, przy czym trzeba zauważyć, że jest to już drugi kiepski tydzień z rzędu Shyvany na scenie europejskiej.

 

SPADEK - KHA'ZIX

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 38,0%
Win rate: 33,3%
KDA: 2,48

Tydzień temu wydawało się, że ten insekt znajdzie niszę by egzystować na środkowej linii, jednak w tym tygodniu został kompletnie zapomniany, 0 banów, 0 picków, po prostu nic. Czy Kha’zix podniesie się po czymś takim?
SPADEK - JAX

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 89,9%
Win rate: 32,0%
KDA: 1,68

Jax leży na deskach i nie daje znaków życia. Nic dziwnego, bo po tym łomocie, który zebrało podczas meczy podczas 4 tygodnia nikt nie byłby w stanie się podnieść. Nawet status pick or ban w Europie mu nie pomógł, bo tym razem może zaprezentować jedynie upokarzające 7 porażek bez ani jednego zwycięstwa. Miejmy nadzieję, że latarnik szybko się pozbiera i już niedługo przypuści nowy szturm w stronę szczytu tejgo rankingu.

SPADEK - THRESH


Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 87,3%
Win rate: 56,6%
KDA: 2,92

Czyżby na tronie króla zaczęło robić się ciasno? Przybycie nowego pretendenta do miana króla supportów bardzo tego pana zabolało, szczególnie w Europie, gdzie był wybierany 7 razy, jednak wygrał zaledwie 1 mecz. Podczas NALSC radził jednak sobie nieco lepiej gdzie odnotował 50% zwycięstw, mimo wszystko nie obroniło go to przed spadkiem. Miejmy nadzieję, że ten champion dojdzie do siebie i w następnym tygodniu jego hak znów będzie zmorą przeciwników.

ZASKOCZENIE TYGODNIA - RENGAR

Statystyki LCS
Pick/Ban rate: 3,8%
Win rate: 0,0%
KDA: 2,00

Pojawienie się tego łowcy w jungli było sporym zaskoczeniem. Mimo, że nie był w stanie wygrać żadnego z dwóch meczy to miejmy nadzieję, że pro playerzy nie przejmą się tym i dalej będą go wybierać.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.