Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

LCS TOP10 – power ranking championów

W tym tygodniu wszystko wywróciło się do góry nogami. Mamy aż 4 postacie, które opuściły zestawienie i wielkie zaskoczenie w postaci pierwszego miejsca. Aż nie mogę doczekać się super tygodnia.

 

1. KOG'MAW  (POWRÓT)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 6.04%
Ban rate: 1.58%
Win rate: 52%

2 tygodnie poza topką i powrót w wielkim stylu. W tym tygodniu Kog był nie do zatrzymania, wziął udział łącznie w 8 grach i każdą z nich wygrał! Nie tylko zasłużony powrót, ale i pierwsze miejsce, tylko pogratulować.

2. KASSADIN (-1)
Statystyki SoloQ
Pick rate: 6.35%
Ban rate: 71.04%
Win rate: 46.25%

Nikt nie jest nietykalny. Już parę tygodni temu Twitch pokazał, że Kassadina można pobić. Tym razem zrobił to Kog i do tego po 2 tygodniach od wydalenia z zestawienia! W tym tygodniu potwór ze środkowej linii był widziany w grze 2 razy, wygrał tylko jeden z tych meczy, a do tego w jednym z meczy nikt się nim nawet nie zainteresował, ani bana, ani picka. Czyżby wreszcie koniec hegemonii Kassadina?

3. ELISE (POWRÓT)


Statystyki SoloQ
Pick rate: 6.2%
Ban rate:  2.67%
Win rate: 46.01%
Skoro powrotach mowa, to nie wolno zapomnieć o tej pani.  Co prawda junglerom zaadaptowanych się do zmian w itemach zajęło chwilkę, jednak gdy wszyscy oswoili się z tym to pajęczyca powróciła w wielkim stylu. W Europie wygrała każdy z 3 meczy, w których brała udział. W Ameryce z kolei tradycyjnie była championem pick or ban i zdobyła tam bardzo solidne 60% zwycięstw.

4. LULU (POWRÓT)
Statystyki SoloQ
Pick rate: 10.68%
Ban rate: 29.93%
Win rate: 50.56%

Trzeba przyznać, że w tym tygodniu powroty są tylko w wielkim stylu. Lulu wygrała tym razem każdy mecz, w którym brała udział, a za oceanem zdobyła status pick or ban. Gdyby tak tylko Europa bardziej ją lubiła to na pewno byłaby jeszcze wyżej.

5. MORGANA (POWRÓT)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 32.47%
Ban rate: 35.88%
Win rate: 51.73%
Ta pani również się nie oszczędzała w drodze powrotnej. 75% wygranych w Europie i 60% w Ameryce to coś, co pozwoliło jej znów zająć wysoką lokatę i udowodnić, że wypadnięcie z zestawienia tydzień temu to tylko wypadek przy pracy.

6. TRISTANA (+2)
Statystyki SoloQ
Pick rate: 32.45%
Ban rate: 15.53%
Win rate: 52.8%

W końcu Europa dała szansę na rozwinięcie skrzydeł Tristanie. W tym tygodniu na starym kontynencie wygrała 2 z 4 meczy, w których brała udział. W Ameryce sprawy mają się jeszcze lepiej – była wybierana w każdej z ośmiu gier w tym tygodniu z czego wygrała 5.

7. THRESH (-3)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 31.21%
Ban rate: 3.2%
Win rate: 47.51%

Thresh nie wypadł w tym tygodniu aż tak źle, co prawda zaliczył lekkie potknięcie w Europie, gdzie wygrał 3 z 7 gier, jednak w Ameryce zdobył nie tylko status pick or ban, ale wygrał też połowę swoich gier – może wynik ten nie powala na kolana, ale jest solidny i zapewnia bezpieczeństwo. Zaliczył tak mocny spadek tylko i wyłącznie z powodu wyjątkowo dobrych występów postaci powyżej.

8. EVELYNN (+0)
Statystyki SoloQ
Pick rate: 9.19%
Ban rate: 40.41%
Win rate: 50.02%

Evelynn wciąż trzyma się w zestawieniu, jednak przydałoby się jej więcej gier. Tym razem w Europie była banowana 3 razy i grana zaledwie raz, całe szczęście wygrała swój mecz. W LCS-NA sprawy mają się trochę lepiej, profesjonaliści wybierali ją 4 razy, z czego wygrała połowę.

9. FIZZ (-2)


Statystyki SoloQ
Pick rate: 12.74%
Ban rate: 10.55%
Win rate: 50.85%
Ryba w tym tygodniu nie zachwyciła.  Co prawda znów osiągnął wysokie pick/ban ratio w Europie i wygrał swój jedyny mecz, ale to wciąż mało. Miał miejsce drobny przełom i zdecydowano się sięgnąć po niego w Amerykańskim LCS, jednak przegrał tam swój mecz. Pozostaje kwestia – co dalej?

10. BRAUM (-5)


Statystyki SoloQ
Pick rate: 13.69%
Ban rate: 78.52%
Win rate: 53.19%

Braum zaliczył średni występ w tym tygodniu. W dalszym ciągu pozostaje pick or ban w Ameryce, jednak wygrał tam tylko 40% gier. W Europie jest nieco lepiej, bo wygrał co drugą grę

 

SPADEK - LEE SIN

Statystyki SoloQ
Pick rate: 29%
Ban rate: 23.77%
Win rate: 46.34%

Szok, niedowierzanie, zaskoczenie. Tak tylko można opisać wypchnięcie Lee Sina z topki. W tym tygodniu zdobył jedynie 25% zwycięstw w Europie i 50% w Ameryce. Myślę jednak, że za tydzień odnotujemy jego powrót, bo nie wiem jak Wy, ale ja bez Lee nie wyobrażam sobie tego zestawienia.

 

SPADEK - GRAGAS

Statystyki SoloQ
Pick rate: 14.51%
Ban rate: 28.18%
Win rate: 48.33%

Ten pan zaliczył wyjątkowo paskudny tydzień. Z sześciu gier był w stanie wygrać zaledwie jedną. Czyżby Gragas stracił na sile? A może to tylko pech? Przekonamy się za tydzień.

 

SPADEK - XERATH

Statystyki SoloQ
Pick rate: 5.32%
Ban rate: 2.85%
Win rate: 50.26%

Xerath okazał się być hitem jednego tygodnia. Tym razem nie tylko był wybierany nie tylko nieco rzadziej, ale i z o wiele gorszym skutkiem. Wygrał zaledwie 1 grę z 5, które łącznie rozegrał w tym tygodniu. Czy ma jeszcze jakąś szansę na powrót do zestawienia?

 

SPADEK - LUCIAN

Statystyki SoloQ
Pick rate: 31.92%
Ban rate: 40.64%
Win rate: 53.2%

W przeciwieństwie do reszty postaci Lucian już do topki nie wróci. Został oficjalnie zbanowany na LCS i nie ma szans na zobaczenie jego powrotu za tydzień.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.