Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

LCS TOP10 – power ranking championów

W tym tygodniu mamy wielkie przetasowanie w zestawieniu. Chyba jeszcze nigdy nie wypadło z niego tak wiele postaci. Kto wyleciał z obiegu? Czyje notowania poszły w górę? Scrollujcie i dowiedzcie się sami.

1. KASSADIN  (+0)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 6.66%
Ban rate:  75.55%
Win rate: 48.39%

Tym razem nikt nie ryzykował dopuszczenia Kassadina do gry. Był banowany w każdej grze, niezależnie od kontynentu czy drużyny. Pierwsze miejsce jak zwykle w pełni zasłużone.

2. LEE SIN (+0)

Statystyki SoloQ
Pick rate:30.53%
Ban rate: 30.18%
Win rate:46.05%

To był dziwny tydzień dla króla jungli. Co prawda nie był tak często pickowany jak wcześniej (szczególnie, na LCS-NA), to wygrał 100% gier, w których brał udział! Co prawda w Europie był wybierany do gry tylko dwa razy, jednak głównie za sprawą 4 banów na tamtejszym LCS.

3. GRAGAS (+1)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 12.9%
Ban rate:  16.19%
Win rate: 47.96%

Pijany, wesolutki i cholernie niebezpieczny – tak można określić Gragasa podczas ostatnich rozgrywek.  Tym razem wygrał 66% gier za oceanem i aż 80% na starym kontynencie. Wciąż jest też popularny, chociaż nie tak jak tydzień temu.

4. THRESH (+2)

Statystyki SoloQ
Pick rate:32.39%
Ban rate: 3.73%
Win rate:47.58%

Notowania Thresha z tygodnia na tydzień idą w górę. Pomimo średniej prezencji w Ameryce i zaledwie 50% na tamtejszych arenach może zaliczyć ten tydzień do udanych. Stało się tak dzięki Europie, w której co nieco namieszał, bo wygrał tam aż 80% gier. Mam nadzieję, że za tydzień zobaczymy go w przynajmniej równie dobrej formie.

5. BRAUM (-2)
Statystyki SoloQ
Pick rate: 13.58%
Ban rate: 79.96%
Win rate: 52.92%

Nie sugerujcie się tym spadkiem, Braum wciąż bardzo dobrze sobie radzi i ma za sobą parę udanych meczy. Mimo to 50% wygranych w Ameryce i 66% w Europie nie może się równać z tym czego dokonali panowie z wyższych miejsc.

6. FIZZ (NOWOŚĆ)

Statystyki SoloQ
Pick rate:13.15%
Ban rate: 9.21%
Win rate:50.46%

Pierwszy z naszych nowych nabytków prezentuje się co najmniej dziwnie. Za oceanem nikt nawet nie myślał o jego pickowaniu, z kolei na starym kontynencie posiada status pick or ban. Europa boi się Fizza do tego stopnia, że tylko podczas 1 z 8 meczy postanowiono go nie banować. Fnatic, które go wzięło, oczywiście wygrało. Czyżby szykował nam się potencjalny rywal dla Kassadina?

7. XERATH (NOWOŚĆ)

Statystyki SoloQ
Pick rate: 3.73%
Ban rate: 0.76%
Win rate: 50.33%

Odważny pick Roccatu sprzed tygodnia został w tej kolejce powielony przez wiele drużyn. Efekty tego były różne, jednak nikt nie może odmówić mu popularności. Tym razem Xerath poszczycić się może 50% zwycięstw na obydwu arenach.
8. TRISTANA (NOWOŚĆ)

Statystyki SoloQ
Pick rate:30.04%
Ban rate: 10.25%
Win rate:52.78%

Europa wciąż nie chce uwierzyć w moc Tristany. Tym razem tylko CW zdecydowało się na jej wybór i bynajmniej nie pożałowali, bo udało im się wygrać przeciwko SK. W Ameryce była o wiele popularniejsza i może się tam pochwalić solidnymi 50% zwycięstw.

9. EVELYNN (NOWOŚĆ)

Statystyki SoloQ
Pick rate:9.64%
Ban rate: 40.63%
Win rate:50.3%

Niewidzialna junglerka powraca do zestawienia. Ciekawie wygląda jej sytuacja w Europie, gdzie była banowana w większości meczy, a w 2 gdzie została picknięta niestety poległa. Zapewne nie wystarczyłoby to na powrót, ale Ameryka jej nieco pomogła z 66% zwycięstw. Czy tym razem uda się jej utrzymać dłużej?

10. LUCIAN (-5)

Statystyki SoloQ
Pick rate:28.7%
Ban rate: 10.3%
Win rate:51.81%

Lucian zdecydowanie traci na popularności, a do tego nie idzie mu najlepiej. Tym razem udało mu się wygrać jedyną grę, w której uczestniczył w Europie i 33% meczy, w których brał udział za oceanem. Może kolejny patch doda mu nieco mocy?

 

SPADEK - RENEKTON

Statystyki SoloQ
Pick rate:13.69%
Ban rate: 1.84%
Win rate:48.54%

Rzeźnik z pustyni został niemal całkowicie zapomniany na profesjonalnej scenie. W tym tygodniu był widziany łącznie w zaledwie 2 meczach, z czego obydwa przegrał. Trzeba przyznać, że to dla niego gorzej niż kiepski obrót spraw. Nic więc dziwnego, że został wyrzucony poza dziesiątkę.

SPADEK - LULU

Statystyki SoloQ
Pick rate:11.58%
Ban rate: 30.19%
Win rate:50.52%

Moim zdaniem jest to najbardziej zaskakujący spadkowicz. Lulu została kompletnie zapomniana przez zawodników z Europy co jest nieco dziwne. W Ameryce wciąż jest popularna, jednak 40% wygranych gier nie jest czymś co uchroniłoby ją przed spadkiem.

SPADEK - ELISE

Statystyki SoloQ
Pick rate: 6.57%
Ban rate: 3.44%
Win rate: 45.97%

Kto by pomyślał, że jeszcze 2 tygodnie temu zajmowała 2 miejsce, a ja poważnie zastanawiałem się czy nie umieścić jej jednak nad Kassadinem. Niestety, to już za nami, a parę kiepskich gier i zmiany w Spirit of Ancient Golem doprowadziły do tego, że Elise opuszcza zestawienie.

SPADEK - MORGANA

Statystyki SoloQ
Pick rate:33.39%
Ban rate: 27.76%
Win rate:51.88%

To był kiepski tydzień również dla Morgany, która zdobyła łącznie poniżej 40% zwycięstw w swoich grach. Jeśli dodamy do tego fakt, że Europa zapomniałą nie tylko o Lulu, ale i o niej, to wniosek jest prosty – spadek.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.