Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Kto zostanie liderem? – LCS.eu dzień trzeci

Po wczorajszych szalenie interesujących rozgrywkach i dzisiaj nie zabraknie emocji. Fnatic swoją formą w ostatnich meczach nie nastraja pozytywnie swoich fanów, lecz dzisiaj rozgrywa dwa mecze i może udowodnić wszystkim, że nie jest tak źle jak wszyscy myślą. Bez zbędnych ceregieli zobaczmy co nas dzisiaj czeka.Gambit Gaming vs Alliance - początek godz. 17.00

all
Gambit ponownie otwiera dzień. Wczoraj zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, wygrali w zdecydowany sposób early game przeciwko SK i zdominowali cały mecz. Alliance z drugiej strony kiepsko rozegrało swoje spotkanie z SHC. Oddali w bardzo łatwy sposób przeciwnikowi inicjatywę i nie potrafili w żaden sposób wrócić do gry.

Moim zdaniem Alliance musi zagrać o wiele bardziej agresywniej. Froggen powinien spróbować gry kimś kto jest w stanie niemal sam ciągnąć grę (LeBlanc, Kayle, Yasuo). Gambit z kolei powinno spokojnie podejść do tego meczu. NiQ musi uważać, ponieważ standardowo Shook będzie próbował wczesnych ganków na midzie. Na szczęście, Polak ma po swojej stronie Diamonda, który jest w moim zdaniem jednym z najlepszych junglerów jeśli chodzi o counterganki. NiQ wczoraj pokazał, że reszta członków drużyny może na nim polegać, jednak nie do takiego stopnia jak miało to miejsce z Alexem. Jest to na pewien sposób dobra sytuacja, ponieważ zmusza to resztę zespołu do jeszcze cięższej pracy, która  może spowoduje, że Genja i Darien odzyskają dawną motywację do gry.

Ciekaw jestem czy zobaczymy ban Irelii, ukochanego championa Wickda. Ponadto wątpię czy Tabzz dostanie w swoje ręce Luciana, ponieważ już drugi mecz z rzędu świetnie nim zagrał(nawet pomimo przegranej). Będzie to na pewno bardzo interesujący dzień, który godnie otworzy ostatni dzień europejskich rozgrywek w tym tygodniu.Fnatic vs Copenhagen Wolves - początek ok. godz. 18.00

sz
Fnatic jest obecnie w bardzo ciężkiej sytuacji. W żadnym z dwóch dotychczas rozegranych meczów nie zaprezentowali się najlepiej. Ciężko mi powiedzieć co tak naprawdę nie zagrało w meczu z Alliance. Myślę, że był to czysty outplay ze strony przeciwnika niż jakiś szczególny błąd Fnatic.

Cyanide w dzisiejszym meczu powinien skupić się na rozkręceniu Soaza, ponieważ po dwóch ostatnich spotkaniach jego pewność siebie znacząco zmalała. Dobry mecz w jego wykonaniu może podnieść jego morale na tyle by wrócił do swojej dawnej formy. Również xPeke nie zagrał wczoraj najlepiej, ale duża w tym zasługa Shooka, który regularnie gankuje midlane. CW pokazało, że ma narzędzia, aby rywalizować z najlepszymi, lecz brak im regularności w ich grze. Jestem ciekaw co się stanie, gdy zbanowany zostanie Yasuo, ponieważ jak dotąd w trzech meczach cowTard nie grał innym championem.

Fnatic musi rozegrać spokojne spotkanie bez zbędnego ryzyka i uważać by znowu nie zostać ogranym taktycznie. Jeśli uda im się zdobyć przewagę i przetrwać mid-game to szczerze wątpie by CW zdołało powrócić do gry.Millenium vs Gambit Gaming - początek ok. godz. 19.00

z
Wczoraj Gambit zagrało naprawdę dobre spotkanie przeciwko SK Gaming. Pokazali, że potrafią mieć bardzo mocny early game, a Diamond przypomniał nam czemu nazywany jest najlepszym junglerem w Europie. Bardzo miło było widzieć jak Genja wraca powoli do formy. Millenium po długiej i męczącej batalii polegli z Copenhagen Wolves. Moim zdaniem Creaton i spółka zlekceważyli przeciwnika i nie rozegrali najlepiej picków i banów. Ponadto wreszcie zobaczyliśmy niQa w akcji. Grając Kayle zaprezentował się bardzo dobrze, jego ultimate’y były (prawie) zawsze na miejscu oraz był jednym z głównych powodów zwycięstwa GG.

Niestety mógł też zostać jednym z głównych powodów porażki, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Dzisiaj Polak staje naprzeciwko Kerpa, który jak dotychczas miał bardzo dobre trzy mecze w swoim wykonaniu. Będzie to spore wyzwanie dla niQa by nie pozwolił midlanerowi Millenium na rozkręcenie się. Creaton rozgrywał wczoraj całkiem niezły mecz, ale znacząco odstawał w CS od swojego rywala grając 2v1. By mieć większy wpływ na grę musi bardziej postarać się w starciu z Gambitem. Wszystko jak zwykle będzie zależeć od junglerów. Kottenx jako mniej doświadczony gracz będzie pod sporą presją by spróbować zneutralizować Diamonda.Jestem ciekaw czy Millenium zdecyduje się zbanować Gragasa, którym EDward rozgrywał wczoraj bardzo dobre spotkanie. Uważam, że będzie to bardzo dobre spotkanie, w którym raczej nie odważę się wybrać faworyta. Uważam, że po ostatnich spotkaniach tych zespołów wszystko może się dzisiaj zdarzyć.Fnatic vs Roccat - początek ok. godz. 20.00

rc
Kolejny ważny mecz dla obu drużyn. Roccat wczoraj w bardzo głupi sposób wręcz wręczyło zwycięstwo SHC. Widać, że Polacy mają jeszcze wiele do poprawienia jeśli chodzi o decyzje w mid-game. Na ich szczęście Fnatic ma dokładnie ten sam problem, lecz myślę, że drużyna xPeke wejdzie w ten mecz bardzo skupiona. Szczególnie Vander i Celaver muszą uważać, ponieważ mam przeczucie, że będzie to główny obiekt ganków Cyanide’a.

Myślę, że Jankos powinien skupić się na pomaganiu Overpowowi, bo zwykle gdy xPeke ma kiepski mecz Fnaticowi kompletnie nie idzie. W banach nie przewiduje niespodzianek. Wątpię by hiszpański midlaner otrzymał LeBlanc. Tak samo nie sądzę by Roccat chciał zobaczyć ponownie Kassadina w grze. Ciekaw jestem czy ujrzymy w końcu w tym splicie Twitcha, który jest banowany obecnie niemal w każdym meczu. Czeka nas zażarte spotkanie. Obie drużyny bardzo potrzebują tej wygranej i żadna z nich łatwo nie odpuści.

Kluczem do wygrania jest nie pozwolenie Rekklesowi na wczesne zdobycie przewagi.Myślę, że rozsądnie byłoby nie dopuszczać do sytuacji 2v2 i pozwolić Xaxusowi grać 1v2. Jak dotąd dobrze sobie radził w takich sytuacjach i takie rozegranie będzie chyba najrozsądniejsze. W tym meczu nie ma faworyta, ponieważ obie drużyny dalekie są od swojej optymalnej formy co czyni je niesamowicie nieobliczalnymi więc nie będę próbował nawet przewidywać wyniku.SUPA HOT CREW vs SK Gaming - początek ok. godz. 21.00

jes
SHC świetnie zaprezentowało się we wczorajszych meczach. Mieli bardzo ciężkich rywali a mimo to pokazali się z rewelacyjnej strony i mają szanse bardzo dobrze zacząć sezon. SK Gaming po lekko upokarzającej porażce przeciwko Gambitowi nie dali żadnych szans wilkom. Jednakże ciężko ocenić to zwycięstwo wicemistrzów Spring Splitu, bo CW przegrało je na własne życzenie w champion select.

Mimo wszystko, ze wszystkich drużyn biorących udział w EU LCS to właśnie SK przeprowadza najlepsze rotacje i nawet jeśli niektórym z ich zawodnikom brak indywidualnych umiejętności to swoją taktyką potrafią wiele nadrobić. SHC z meczu na mecz wygląda coraz lepiej jednak wciąż mają czasami problemy z indywidualnymi decyzjami. Powoduje to, że często znajdują się w bardzo trudnych sytuacjach. Szczególnie Selfie ma z tym problem, lecz patrząc na jakiego początki to znacznie się pod tym względem poprawił.

Co do banów, to przewiduje wykluczenie z gry Yasuo i Evelynn. Jestem ciekaw czy Selfie dostanie w tym meczu Kassadina, ponieważ wczoraj naprawdę nieźle nim grał kiedy zebrał kilka killi. Będzie to ciekawy mecz, który będzie zależeć w dużej mierze od SHC. Wciąż nie jestem przekonany co do stabilności ich formy i równie dobrze mogą zmiażdżyć SK jak i oddać mecz prawie bez walki.

 

A wy jak myślicie, jak potoczy się dzisiejszy dzień? Fnatic się podniesnie? Kto skończy na szczycie tabeli po pierwszym tygodniu? Swoje przemyślenia zostawcie w komentarzach.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.