Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Kto wygrał w starciu Redakcja vs. Czytelnicy – Niedzielne Potyczki #3

Za nami trzecia edycja Niedzielnych Potyczek. Tym razem ekipa Redakcji była górą, a wszystko to mogliśmy oglądać na How2Win.TV. Zapraszamy do krótkiego podsumowania.

2:1 – tak kształtuje się obecnie wynik potyczek pomiędzy Czytelnikami a Redakcją, biorąc pod uwagę tylko pierwsze mecze każdej edycji Niedzielnych Potyczek. Tym razem ekipę Czytelników wspomógł jeden z redaktorów, a wszystkie trzy mecze były streamowane przez nasz kanał How2WinTv na Twitchu, ale po kolei.

Mecz pierwszy

Mecz zaczął się kilkanaście minut po 18.oo ze względu na niewielkie problemy techniczne. Tym razem forma draftu zdecydowała o składach obu drużyn.

Czytelnicy

urgot – Top: IEatYourSalad

vi – Jungle: Yarin (Redakcja)

annie – Mid: Vidmon

kalista – ADC: Yakuza

leona – Support: Cezarowiec

Redakcja

sion – Top: Gordon

gragas – Jungle: Maktel

orianna – Mid: Trufeel

tristana – ADC: John_Craven

lulu – Support: Gee

W lobby pierwsi banowali Czytelnicy: Gee nie dostała swojego maina, Gordon ulubionego topera oraz z gry wypadła również irelia Irelia. Redaktorzy postanowili wykluczyć graves Gravesa, którym rewelacyjnie gra Yakuza, nautilus Nautilusa, który mógł być silnym pickiem w rękach cezarowca oraz riven Riven – niezwykle niewygodny champ dla topera Redakcji. Pierwsze minuty należały do Czytelników – udany gank na sion Sionie i urgot Urgotowi przypadła pierwsza krew. Chwilę później orianna Orianna ograła annie Annie, a gragas Gragas skutecznie zgankował bota wysyłając kalista Kalistę na platformę przywoływacza. vi Vi, oszukana przez Karczemnego Zabijakę, musiała nadrobić junglę, co powodowało brak ganków ze jej strony. W 12. minucie Redakcja zdobyła dragon Smoka, a 2 kille zgarnęła tristana Tristana. Do 16. minuty padły 2 wieże Czytelników, a kille podłapali gragas Gragas, tristana Tristana i ponownie orianna Orianna. W 17. minucie rozpoczęła się walka o drugiego dragon Smoka – nieco chaotyczne poczynania drużyny Czytelników, świetne pozycjonowanie midera Redakcji zakończyły się quadrą orianna Orianny oraz dragon Smokiem dla Czytelników. Ten moment przesądził o losach rozgrywki. Redakcja spokojnie pushowała linie i w odpowiednich momentach eliminowała przeciwnych bohaterów – w 27. minucie zakończył się ten jednostronny mecz. MVP meczu został gragas Gragas.

Redakcja w końcu pokazała, kto rządzi w Niedzielnych Rozgrywkach! Absolutna dominacja przełożyła się na szybki mecz, a wieczorne świętowanie przy bezalkoholowym szampanie zasponsorowanym przez Lupusa trwało do białego rana. Po tej rozgrywce szybko potasowano składy i rozegrano jeszcze jedno spotkanie na Summoner’s Rift oraz na Howling Abyss. Całość została okraszona streamem ekipy How2WinTv – nieco żartobliwa, ale profesjonalna forma komentarzu dodała Niedzielnym Potyczkom rumieńców. Powtórkę streamu możecie znaleźć pod tym adresem:

http://www.twitch.tv/how2wintv/b/653698371

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne Niedzielne Potyczki – w najbliższy czwartek o 18:00 będzie można zapisywać się do czwartej edycji. Prosimy jednak by Ci, którzy zechcą zagrać z Redakcją założyli, iż w niedzielne popołudnie znajdą czas na kilka meczy. Z 5 wybranych osób, które zgłosiło chęć udziału w NP#3 swój udział potwierdziło jedynie 3 – pozostali nie powiadomili Redakcji o swojej niedostępności.

Do zobaczenia na Summoner’s Rift!

p.s. Po kolejnej porażce Redakcji, ogłosimy nagrody dla Czytelników biorących udział w Niedzielnych Potyczkach. Zgłaszajcie się – warto 🙂

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.