Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Krepo poza EG, Jesiz poza SK, dwóch nowych zawodników Dignitas

Dzisiejszy dzień przyniósł kolejną sporą ilość informacji i pogłosek dotyczących zmian na europejskiej i amerykańskiej scenie League of Legends. Pamiętajcie jednak, że nie wszystkie informacje zawarte w tym poście są oficjalne potwierdzone dlatego istnieje szansa, że część tych doniesień okaże się nieprawdziwa.

Pochodzący z Belgii support – Mitch “Krepo” Voorspoels oficjalnie poinformował na Facebooku, że rozstaje się on z występującym w LCS.NA Evil Geniuses. Wszystko wskazuje na to, że głównym powodem odejścia tego zawodnika z EG były problemy z komunikacją i atmosfera pomiędzy graczami czego przykładem może być fakt, że Pobelter i Helios po większości scrimów rozmawiali tylko i wyłącznie pomiędzy sobą przez około 10 minut, używając koreańskiego języka, a jeśli inny członek drużyny zapytał się o co chodziło w tej dyskusji otrzymywał w najlepszym razie 30 sekundowe streszczenie. Krepo zwraca także uwagę na to, że obecny ADC EG – Johnny “Altec” Ru nie chciał grać z nim duoQ w celu poprawienia synergii na dolnej alei, a także na to, że niektórzy zawodnicy nie zwracali w ogóle uwagi na próby poprawy obecnej sytuacji i podczas dyskusji na ten temat przykładowo oglądali oni Anime. Były już support Evil Geniuses nie stara się jednak zrzucać całej winy na swoich kolegów z drużyny, gdyż zdaje on sobie sprawę z tego, że większość tego typu zachowań bierze się ze stosunkowo młodego wieku tych graczy, a on sam z kilku różnych powodów (między innymi przez to, że posiadał on wystarczająco dużo respektu u innych graczy) nie poradził sobie w roli lidera teamu. Krepo jest teraz oficjalnie otwarty na propozycje dołączenia do różnych teamów i chce on jeszcze udowodnić światu, że nadal może grać na najwyższym poziomie (jego celem na przyszły sezon jest zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata sezonu 5). Jeśli chodzi jeszcze o temat Evil Genisues to podczas streama jednego z koreańskich zawodników Parka “Shya” Sang-myeona wyciekła informacja (poprzez rozmowę z junglerem EG Shinem “Heliosem” Dong-jinem), że najprawdopodobniej drużyna ta pojedzie na bootcamp do Korei co miałoby pomóc w jak najlepszym przygotowaniu się na nadchodzący split amerykańskiej części LCS.

Pozostając jeszcze w amerykańskiej części sceny League of Legends warto wspomnieć, że oficjalny manager Dignitasu poinformował dzisiaj o zakontraktowaniu dwóch nowych zawodników (niestety nie podał on jeszcze do wiadomości publicznej ich tożsamości). Jednak w tweetach o tym informujących zamieścił on dwie frazy wyglądające następująco: “환영” i “欢迎”, które znaczą “witaj” odpowiednio w koreańskim i chińskim języku i na tej podstawie możemy przypuszczać, że nowi gracze tego teamu pochodzą właśnie z tych regionów. Warto zwrócić jeszcze uwagę na fakt iż zarówno prywatne konto managera Dignitasu jak i oficjalne samej drużyny, wkrótce po zamieszczeniu tych dwóch tweetów sfollowały konto byłego ADC LMQ Li “Vasiliiego” Wei-Juna (który zapowiadał, że chcaiłby znaleźć nowy team w LCS.NA) co pozwala przypuszczać, że to on jednym z nowych nabytków tego teamu.

Tymczasem jeśli chodzi o europejską scenę to również za pośrednictwem Twittera Jesse “Jesiz” Le poinformował o swoim odejściu z SK Gaming. W tym przypadku już od długiego czasu krążyły pogłoski, że SK szuka nowego midlanera, który mógłby zastąpić w nadchodzącym sezonie Jesiza, a wśród ewentualnych kandydatów wymieniało się: Alex Icha, Incarnati0n (jeśli Riot zdecydowałby się na zniesienie nadal obowiązującego bana), czy Watdefoxa i wydaje się, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie zatrudnienie przez tę drużynę ostatniego z wymienionych przeze mnie zawodników.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.