Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Koreańczycy powodem zamieszania transferowego w LPL

Jak wiadomo coraz więcej koreańskich graczy odchodzi z OGN. Zawodnicy kierują się różnymi motywacjami: chęcią zarobku większych pieniędzy niż w Korei, brakiem miejsca w krajowych zespołach czy potrzebą zmiany otoczenia. Wielu z nich kieruje swe kroki do sąsiednich Chin, gdzie mogą liczyć na naprawdę wysokie honoraria. Jak się jednak okazuje – nie zawsze.

Z drugiej strony pomysł sprowadzenia koreańskich mistrzów okazał się strzałem w dziesiątkę w przypadku Royal Clubu, które zajęło 2. miejsce na ostatnich Worldsach. Dlatego też inne formacje postanowiły iść śladem pionierów i także zakontraktować Koreańczyków.

XiaoXiao, były członek Invictus Gaming w czasach kiedy IG święciło swoje największe triumfy, obecnie caster chińskiego LPL dostarczył nam kilku zaskakujących informacji na ten temat.

KT Rolster KaKaO i Rookie

Pierwszą sensacyjną wiadomością jest fakt jakoby KaKaO oraz Rookie, byli gracze fenomenalnego KT Arrows (zwycięzcy letniej edycji OGN) zostali oszukani przez chińskiego menadżera. KaKaO udał się do Chin z zamiarem dołączenia do chińskiego zespołu. Jednak tam okazało się, że drużyna w wyniku dodatkowych wydatków źle rozdysponowała budżetem i nie jest w stanie zapłacić KaKaO umówionej kwoty (50 000 yuanów za rok gry, w przeliczeniu na euro – nieco ponad 6 000, jest to jedna dziesiąta nagrody, która jest płacona zwycięzcy LPL) . Obecnie zespoły z LPL są w kontakcie z obydwoma zawodnikami, cena nie jest znana, ale również bardzo wysoka.

Jednocześnie Invictus Gaming szykuje pieniądze (500 000 yuanów) na dwóch graczy z Samsunga oraz prawdopodobnie jednego zawodnika z CJ Entus. Pogłoski te nie zostały póki co potwierdzone, ale wydaje się, że IG oprze swój skład na koreańskich graczach uzupełniając luki w zestawieniu Chińczykami spoza czołówki.

SSB Deft

DeftXiaoXiao miał dużo do powiedzenia na temat przyszłości Defta. Praktycznie pewnym jest, że zawodnik ten przeniesie się do Chin, pytaniem natomiast pozostaje, do której ekipy dołączy. Chiński komentator wspomina o zainteresowaniu EDG, ale stwierdza, że temat upadł, natomiast to OMG jest faworytem wyścigu po utalentowanego, koreańskiego strzelca. Podaje też wartości procentowe na dołączenie do którejś z tych ekip z LPL: 70% OMG, 20% WE, 10% IG). Zaznacza też, że wraz z Deftem do Chin być może przeniesie się któryś z legendarnych wspierających z OGN: Mata, bądź Madlife.

OMG Cool

Także w związku ze znakomitym midlanerem pojawia się wiele spekulacji. Nie wiadomo czy znajdzie się dla niego miejsce w OMG (Gogoing przenosi się na środkową aleję). Pojawiają się pogłoski, że w swoim składzie Coola chętnie widziałby Royal Club. Wiele osób łączy też chińskiego zawodnika z Invictus Gaming lub beniaminku rozgrywek LPL Snake.Q.

SSB Dade

Także Dade zdecydował się opuścić Koreę i zagrać w innym regionie. Swego czasu mówiło się o zainteresowaniu Cloud 9 usługami tego gracza, lecz temat upadł, kiedy okazało się, że chińskie formacje są w stanie zaoferować mu znacznie korzystniejszą propozycję. Na obecną chwilę wydaje się, że nową drużyną Dade zostanie kolejny beniaminek LPL – King za, bagatela, 400 000 yuanów (4/5 wynagrodzenia drużyny za wygranie splitu w LPL). Mówi się także o zainteresowaniu Invictus Gaming oraz… OMG (co może wydawać się dziwne, zważywszy, że jak już zostało wspomniane na mida przenosi się Gogoing).

SSB Acorn, SSW Looper, CJ Entus Flame, SHRC Uzi

LooperNiepotwierdzona przyszłość wyżej wymienionych graczy rodzi pogłoski dotyczące ich dalszych losów. XiaoXiao mówi, że Acorn najpewniej zostanie w Samsungu, a Looper rozmawia z wieloma drużynami. Tymczasem World Elite jest bardzo zmotywowane do pozyskania Flame’a, a sam gracz mówi, że zapewne dołączy do którejś z czwórki formacji: EDG, LGD, OMG, iG. Tymczasem Uzi najprawdopodobniej pozostanie w Royal Clubie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.