Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Kontrola barona

Kontrola Barona nigdy nie była mocną stroną mojej drużyny. Bardzo rzadko decydowaliśmy się na zrobienie Barona, chyba cała przeciwna drużyna była martwa. Przyczyna była bardzo prosta – nie byliśmy pewni co do ryzyka związanego z robieniem Nashora, jeśli istniała możliwość odpowiedzi ze strony przeciwników.

Ilość gier, które możesz wygrać poprzez zdobycie jednego lub dwóch baronów, nawet jeśli przeciwnicy są żywi, stopniowo będzie rosła. Nie tylko procentowa ilość wygranych się liczy – ogólne zrozumienie wpływu na grę odpowiedniej kontroli i wykorzystania barona jest bardzo ważną umiejętnością, której gracze powinni się nauczyć.

Kontrola barona jest dla mnie zdolnością zainicjowania barona w zależności od ilości przeciwników na polu walki. Najlepszym czasem na barona będzie moment oddalenia się członków drużyny przeciwnej z dala od barona (nie daje to jednak 100% bezpieczeństwa i nie wyklucza poke’u i agresji ze strony przeciwników, próbujących przerwać wam nashora). W czasie czekania na dogodną okazję do zrobienia barona, najlepszym sposobem odpędzenia przeciwników (którzy chcą w was uderzyć w okolicach barona) będzie wysłanie jednego z członków drużyny jak najdalej od buffa, by zajął przeciwników poke’em, pseudo-cc lub rozbiciem ich szyków (np. ult Gragasa, ściana Anivii, bomby i odrzut Ziggsa – przyp. red.).

Jeśli przeciwna drużyna była w stanie was dopaść (jednak bez wiedzy, ile obrażeń otrzymaliście), prawie pewne jest, że walka z baronem na plecach skończy się waszą klęską. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie wycofania się z dala on barona, jednak wtedy i tak jesteście na słabszej pozycji (m. in. ze względu na złe pozycje i straty many oraz życia), co może prowadzić do klęski i oddania nashora wrogom.

W dzisiejszym filmie postaram się przedstawić niektóre korzyści płynące z odpowiedniej kontroli barona. Będę mówił o najlepszym ustawieniu się oraz postaciach i rolach mających największy wpływ na sukces. W przyszłości zostanie wydany szczegółowy film, skupiający się na postaciach, które są wg. mnie najlepsze do opóźniania działań przeciwników. Mam nadzieję, że wideo wam się spodoba i będziecie kontynuować naukę płynącą z mojej serii.

Artykuł pochodzi ze stron team-dignitas

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.