Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Kompozycja Bot Lane: Miss Fortune + Zyra


Potężne AoE połączenie, które przez cały okres gry pozostaje równie mocne. Dwie główne siły jakie reprezentuje ta linia to niesamowicie mocne AoE ulti siejące postrach podczas teamfightów oraz wyjątkowo mocne early game z ogromnym potencjałem na kille. Dzięki dobrze zazębiającym się zdolnościom obu championek jesteśmy w stanie już od pierwszego levelu zdobywać kille na przeciwniku – połączenie potęgi missfortuneq Q Miss Fortune oraz zyrae E Zyry jest naprawdę śmiertelne. Kolejne levele dodają do tej kompozycji jeszcze większą dawkę zagrożeń – slowująca Miss Fortune ułatwia trafianie E Zyrze, która z kolei przytrzymuje cel w miejscu pozwalając w pełni wykorzystać potęgę missfortunew W Miss Fortune.


Krótka ściągawka

Typ linii: kill lane
Najlepsza w: cała gra
Brać przeciwko: sustain linii
Kontrować: poke lane (polecane linie z Lulu)

Plusy:

  • Niesamowite połączenie ulti
  • Doskonałe teamfighty
  • Potęga w early
  • Duże możliwości zdobywania wczesnych killi
  • Bardzo synergiczne skillsety
  • Spora ilość CC

Minusy:

  • Brak skilli repozycjonujących
  • Spora wrażliwość na błędy pozycjonowania
  • Zyra jest squishy
  • Wyjątkowo niemęskie połączenie

Jak grać

Podczas early game’u powinniśmy postawić na dużą ilość prób wchodzenia w wymiany – jeśli uda nam się przytrzymać przeciwnika w miejscu powinniśmy wyjść z takiej wymiany zwycięsko. Po ostatnich nerfach trafienie z zyrae E Zyry jest trudniejsze, dlatego staramy się ułatwić to wykorzystując E Miss Fortune missfortunee. Kluczem do dalszych etapów będzie znaczne wygranie early game. Jeśli picknęliśmy tę linię staramy się szybko dążyć do zakończenia fazy laningu – forsowanie teamfightów i objectivesów jest nam zdecydowanie na rękę.

Podczas teamfightów kluczowe będzie właściwe wykorzystanie obu ulti – Miss Fortune za pomocą swojego missfortuner sieje postrach, a Zyra swoimi umiejętnościami pilnuje, aby nikt jej tego nie przerwał. Pełne wycastowanie ulti MF to praktycznie GG dla przeciwników, o ile nasza drużyna nie popełnia niesamowitych błędów lub nie jest bardzo w tyle. Podczas pozycjonowania pamiętajmy, że nie mamy żadnych skilli szybko zmieniających nasze położenie (repozycjonowanie), dlatego bardzo uważajmy w jakim miejscu aktualnie stoimy.

Jak grać przeciwko

Podczas grania przeciwko tej linii jest jedna najważniejsza i kluczowa rzecz, która zapewni Ci wygraną: poke w Zyrę. O ile Miss Fortune prawdopodobnie dość szybko będzie miała jakąś formę sustainu o tyle Zyra nie dość, że jest bardziej squishy to do tego bardzo ciężko mówić o jakiejkolwiek formie sustainu (a zmuszenie jej chociażby do zakupu flaszki oznacza oddalenie w czasie zakupu przez nią innych kluczowych itemów). Tak więc kluczem do wygrania early jest skupianie wysiłków na supporcie. Co innego podczas teamfightów – po wyrzuceniu swojego comba Zyra jest useless i można się nią chwilowo nie przejmować – to dostanie się do MFki i wrzucenie w nią CC będzie najbardziej istotną sprawą.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.