Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Kompozycja Bot Lane: Ashe + NunuPołączenie cenione przede wszystkim za ogromny wpływ na teamfighty – dzięki wspaniałej inicjacji Ashe oraz sterydom jakie zapewnia Nunu linia jest idealna do masowych walk. Ashe, pomimo braku mechanizmu repozycjonowania, dzięki Nunu zyskuje jeszcze większe możliwości kite’owania i gwarancję, że nikt bez dasha się do niej nie przeciśnie. Wadą linii jest stosunkowo niska szansa na killa przed szóstym levelem – brak inicjującego ulti jest odczuwalne, a poke zapewniany przez obie postacie nie jest wystarczający, aby poradzić sobie z zabijaniem bez junglera.


Krótka ściągawka

Typ linii: farm lane
Najlepsza w: mid/late game
Brać przeciwko: farm lane oraz ADc z małym zasięgiem
Kontrować: poke lanem

Plusy:

 • Bardzo dobry teamfight presence
 • Świetna zdolność inicjacji
 • Global presence
 • Potrafią bardzo szybko pushować linie i wieże
 • Wyśmienity late-game
 • Silne CC chroniące Ashe

Minusy:

 • Wrażliwość na ganki
 • Małe zdolności killowania przed szóstym bez udziału junglera
 • Zero sustainu
 • Poza pierwszm poziomem słabe early
 • Wrażliwość na inicjację za pomocą dashów/flashów
 • Brak mechanizmów repozycjonowania

Jak grać

Na początku liczyć będzie się dla nas tylko i wyłącznie farma – staramy się zyskać przewagę nad przeciwnikiem okazjonalnie zjadając mu życie za pomocą ashew – W Ashe oraz nunue – E Nunu. Dzięki zmniejszaniu zasobów przeciwnika zmniejszamy jednocześnie jego możliwości ofensywne, a o to głównie nam chodzi. Staramy się zwyczajnie przetrwać do szóstego poziomu i dopiero wtedy zacząć robić “big playe”. Na pierwszym poziomie bardzo istotne będzie dla nas wykorzystanie pasywu Ashe – w związku z czym rozważajmy opcję zaczajenia się w którychś krzakach, aby poczęstować przeciwnika trafieniem krytycznym, który postawi nas na uprzywilejowanej pozycji.

To my prawdopodobnie będziemy inicjatorami team-fightów – inicjacja od Ashe jest znacznie skuteczniejsza niż deinicjacja od niej (skupienie przeciwników w jednym punkcie jest zazwyczaj większe w momencie, w którym przeciwnicy oczekują na idealną sytuację do rozpoczęcia walki; moment w którym używamy jej ulti do obrony nie jest zazwyczaj najlepszym momentem biorąc pod uwagę globalny wygląd teamfighu). Podczas tf’ów cieszymy się z jednej rzeczy – buff Nunu sprawia, że Ashe zadaje duże obrażenia z dużej odległości. Co prawda jest wrażliwa na dashe, ale wszelkie postacie bez nich będą praktycznie bezradne natykając się na wieczny slow.

Jak grać przeciwko

Kluczem do wygranej z tą linią będą dwie rzeczy: wygrana w early game, która zapewni nam przewagę nie tylko w kasie, ale i tę psychiczną. Drugim z czynników będzie bruiser wyposażony we frozenheart oraz posiadający jakiegoś dasha (bez niego dotarcie do Ashe może okazać się całkowicie niemożliwe). Dodatkowo Ashe jest wrażliwa na wszelkiego rodzaju asasynów (którzy są dość często spotykani w obecnej mecie) – postaraj się wykorzystać także ten fakt.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.