Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Mistrz świata w nowym zespole

Dzisiejszy dzień przyniósł nam wiele niespodzianek związanych z koreańską sceną e-sportową. Ogłoszone zostały decyzje znakomitych azjatyckich toplanerów Lee “Flame’a” Ho-Jonga oraz Janga “Loopera” Hyeong-seoka oraz informacja o nowej roli weterana środkowej alei na tamtejszej scenie – Kanga “Ambitiona” Chan-yonga.

Najważniejszym z tych trzech doniesień jest zmiana zespołu przez Loopera. Jest to były już zawodnik zespołu organizacji Samsung White, która może pochwalić się zdobyciem Mistrzostwa Świata sezonu 4. Looper wyrobił sobie w Korei swoją markę i przez pewien czas był nawet uważany za najlepszego gracza górnej alei w stolicy gamingu. Jego bardzo mocno skierowany w pomoc zespołowi styl gry wyraźnie przypadł do gustu chińskiemu Edward Gaming, które zdecydowało się na podpisanie z nim kontraktu. Przypomnijmy, że Looper to kolejny koreański gracz w tej ekipie, a zastanie tam swojego kolegę z poprzedniej formacji, ADC Kima “Defta” Hyuka-kyua. Nie wiadomo co w takiej sytuacji stanie się z utalentowanym, chińskim toplanerem Tongiem “Koro1” Yangiem, ale prawdopodobnie opuści on organizację, gdyż raczej mało spodziewane jest, by pogodził się on z rolą rezerwowego.

AmbitionTymczasem drugi z zawodników CJ Entus w tym gronie, czyli Ambition zdecydował się na zmianę pozycji. Od teraz były już midlaner będzie występował w dżungli. Koreański gracz ma na tej pozycji już niewielkie doświadczenie, ale fani z pewnością czekają jak jeden z najbardziej znanych zawodników sprawdzi się w nowej roli. Taki ruch formacji uzasadnia poprzednią decyzję o pozbyciu się dwóch leśników, którymi dysponowała drużyna – Kanga “DayDreama” Kyung-mina oraz Baeka “Swifta” Dae-Hoona.

Najmniej jasna jest tutaj sytuacja Flame’a, który opuścił organizację CJ Entus, ale nie podał jeszcze nazwy swojej nowej ekipy. Wydał natomiast oficjalne oświadczenie o następującej treści:

Witajcie, tutaj Flame, toplaner CJ Entus.CJ Entus i ja postanowiliśmy dzisiaj o zakończeniu współpracy. Po pierwsze, trenerze Son i główny trenerze Kang, jestem wam bardzo wdzięczny za wszystko, co dla mnie zrobiliście.

To bardzo dziwne uczucie, gdyż te dwa lata upłynęły tak szybko. Pamiętam swój pierwszy mecz z NaJin Sword w Busan, moment, w którym uzyskałem serię wygranych w wiosennym splicie. Pamiętam te chwile tak dobrze jakby zdarzyły się wczoraj. Te dwa lata były dla mnei bezcenne. Nawet jeśli opuszczam drużynę mam nadzieję, że nadal będziecie wspierać i kochać CJ Entus. Mam nadzieję, że wszystko ułoży się zarówno mi jak i zespołowi.

Jest tak dużo osób, którym chciałbym podziękować i przepraszam, że nie mogę wypisać tu wszystkich imion. Tak czy inaczej, w szczególności chciałbym złożyć podziękowania dla Shy’a i Ambitiona, gdyż znamy się od długiego czasu. Chciałbym również podziękować trenerom i menadżerom, dzięki którym termin upłynięcia kontraktu mógł zostać skrócony.

Moja przyszła kariera nie jest jeszcze potwierdzona. Ale w przyszłości chciałbym poprawić się, by zaprezentować Wam lepsze występy. Dziękuję.

FlameSprawia to, że niejasności, co do górnej alei zespołu CJ Entus zostały rozwiane. Organizacja miała bowiem na tej pozycji dwóch wspaniałych graczy w osobach właśnie Flame’a oraz Parka “Shy’a” Sang-myeona. Odejście z drużyny tego pierwszego sprawia automatycznie, że najprawdopodobniej na górnej alei w ekipie CJ Entus będzie grał w przyszłym splicie Shy.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.