Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Kolejny Super Team w Europie?

Wiele wskazuje na to, że na naszych oczach tworzy się kolejna drużyna naszpikowana gwiazdami sceny europejskiej. W skład drużyny wchodzić mają tacy zawodnicy jak: GMB Alex Ich, C9E k0u, Ex-Nip Nukeduck, Ex-Nip Mithy oraz były już zawodnik Copenhagen Wolves Forg1ven.

Pierwszą kwestią, która wydaje się nie do “przejścia” to obecność w tym składzie Alexa, który przez prawie całą swoją karierę grał w jednej drużynie, a Gambit utrzymał się w LCS mimo kryzysu, więc nic nie wskazywało by na potrzebę zmiany otoczenia przez rosyjskiego midlanera.

Według źródeł portalu esportsheaven.com Alex chciałby spróbować czegoś nowego i zacząć swoją przygodę na górnej alei (Nukeduck występowałby jako midlaner). Jego decyzja nie jest spowodowana jedynie słabszą postawą kolegów z drużyny, a chęcią spędzania większej ilości czasu z żoną i synkiem z racji rezygnacji z LCS na rzecz gry w Challenger Series. Tak radykalna zmiana oraz rezygnacja z LCS podobno nie będzie aż tak znacznie odbijać się na zarobkach Alexa wykluczy to z cotygodniowych wycieczek do Kolonii. (Gambit co tydzień spędzał bardzo dużo czasu podróżując).Jeżeli chodzi o resztę zawodników to wszystko zaczyna się układać. Forg1ven zrezygnował z gry w CW. K0u jako jeden z najlepszych “amatorskich” junglerów w Europie jest oczywistym wyborem po nieudanych kwalifikacjach do LCS europejskiego Cloud9. Do tego dochodzą Nukeduck i Mithy, którzy mieli dać NiPowi obietnicę przebudowy składu. Z kolei Freeze, który został z drużyny wyrzucony zaprzecza tym doniesieniom mówiąc o tym, że nowa drużyna nie jest już częścią Ninjas in Pyjamas.

Wcześniejsze Tweety z kolei potwierdzają natomiast fakt, że Forg1en zastąpił Freeza.

Rezygnacja z LCS, a przez to brak jakiejkolwiek szansy wyjazdu na światowe finały wydaje się dużym poświęceniem dla Alexa, dlatego kolejne źródła mówią o tym, że drużyna posiada w zanadrzu wyposażony Gaming House pod LCS i tutaj rodzi się pytanie jak zawodnicy chcą uzyskać slot w LCS. Krąży kolejna plotka, która mówi o tym że drużyna chce wykupić slota w LCS, tylko w tym wypadku nie widać potencjalnej drużyny, która chciała by go oddać. #spekulacje
W razie uzyskania slota w LCS k0u nie będzie mógł grać z racji braku wymaganego wieku do gry w LCS.

Kolejny pojedynek nowej drużyny, tym razem na polskie mouz. Źródło fb.com/kittzlol

Drużyna ta wygląda bardzo mocno. Póki co, podobnie jak Alliance, wygrywają większość pojedynków w 5vs5 ranked “stompując” takie drużyny Mouz czy Team Rock znane z polskiego podwórka. Z doświadczenia jednak wiemy, że pierwszy “Super Team” rozgrywając pojedynki na najlepsze europejskie drużyny na scenie popadł w kryzys mimo dominacji w internecie.

Jest to zbiór spekulacji, potwierdzanych przez kilka źródeł, natomiast oficjalnie nic jeszcze nie wiadomo. A jak Wy patrzycie na koncepcje tworzenia drużyn złożonych z gwiazd?

EDIT:
NiP rozwiązuje umowę ze swoją dywizją League of Legends – informacja potwierdzona.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.