Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Kolejny Polak debiutuje w LCS w barwach Gambit Gaming

Sebastian “niQ” Robak podczas pierwszego tygodnia LCS (20-22 maja) będzie pełnił rolę zmiennika w Gambit Gaming. Polak jeszcze do niedawna związany był Denial Esports. Żaden rosyjski gracz (jakiego głównie poszukują ze względu na komunikację w drużynie) nie byłby w stanie w tak krótkim czasie wyrobić międzynarodowego paszportu, dlatego też, zajmujący wysokie miejsce w kolejce solo oraz mający doświadczenie drużynowe niQ został przetestowany przez Gambit i ostatecznie to on będzie wraz z drużyną podczas pierwszego tygodnia.

Oczywiście Sebastian ma szansę zostać pełnoprawnym zawodnikiem drużyny. Decyzja o tym, czy Gambit czeka kolejna zmiana na midzie, czy niQ będzie dalej występował z Rosjanami zostanie podjęta po pierwszej kolejce w LCS.

W kolejce inaugurującej summer split zobaczymy aż 9 Polaków! Doliczając do tego grona Kev1na mającego polskie korzenie będzie to już 10 zawodników, z czego wynika, że tworzymy najliczniejszą narodową grupę w LCS. Przypomnijmy, że w tym elitarnym gronie znajduje się jedynie 40 zawodników.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.