Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Kolejna garść informacji od Riotu – przyszłe reworki, championi z Ionii, powrót Shena

Pracownicy Riotu dostarczyli nam kolejnej porcji informacji za pośrednictwem swoich wypowiedzi zamieszczonych na forum League of Legends.

Kontynuacja Q&A Meddlera

Czy planujecie w Riocie przyjrzeć się bliżej Zileanowi ? Osobiście uważam, że jego głównym problemem jest fakt, że niektóre umiejętności nie pasują do jego kitu.

Jesteśmy na pewnym etapie prac nad tą postacią. Na pewno zamienimy jego pasywkę na coś bardziej satysfakcjonującego. Przyjrzymy się też w całości jego kitowi i postaramy się lepiej użyć tematyki maga czasu jednak na razie nie jestem w stanie dostarczyć większej liczby informacji.

Czy Yorick kiedykolwiek otrzyma rework?

Postać ta z pewnością otrzyma kiedyś pełny rework połączony z VU. W koncepcie przywołującego ghule grabarza jest wiele potencjału, który nie jest wykorzystywany przez Yoricka, a dodatkowo postać ta jest bardzo frustrująca na linii.

Czy Fizz otrzyma w najbliższym czasie VU?

Nie wydaje mi się żeby znajdował się on obecnie na liście postaci do tego typu zmiany (choć mogę się mylić, gdyż nie ja jestem odpowiedzialny za tego typu modyfikacje). Osobiście nie sądzę żeby jakoś bardzo tego potrzebował.

Jakie są szanse, że zobaczymy kiedyś nowe globalne ulti?

Szanse na pewno są. Wydaje mi się, że takie umiejętności są całkiem zbalansowane gdyż w pewnych momentach są one bardzo mocne, ale nie gwarantują mocy zarówno na linii 1v2 jak i na linii 1v1.

Czy zamierzacie coś zrobić z championami, które są przyjemne w grze ale obecnie są stosunkowo słabe (np. Olaf, Sejuani, czy Galio)?

Obecnie jesteśmy w środku procesu dodawania mocy wielu championom. Jeśli chodzi o twoje przykłady, to Olaf otrzyma kilka zmian w nadchodzącym patchu.

Sejuani po ostatnich zmianach w Spirit of the Ancient Golem radzi sobie naprawdę dobrze.

Zgadzam się, że Galio wymaga trochę naszej uwagi. Wydaje mi się, że w przypadku tego championa zwykłe zmiany w liczbach nie pomogą i będziemy zmuszeni dłużej nad nim popracować.

Czy planujecie zmieniać w jakiś sposób Zeda? Chciałbym wiedzieć jakie są wasze przemyślenia jeśli chodzi o tą postać.

Wydaje mi się, że obecnie Zed jest “zdrowym” assasynem, jednak według mnie jest on odrobinę zbyt słaby. Obecnie prowadzimy dyskusję na ten temat, jednak jeszcze nie zdążyliśmy niczego ustalić.

1. Strasznie podobają mi się postacie pochodzące z Ionii. Jakiś czas temu powiedziano nam o aktualizacji historii Shena/Akali/Kennena. Możesz nam powiedzieć kiedy ta aktualizacja zobaczy światło dzienne? Mam nadzieję, że historie te powiedzą nam jeszcze więcej o takich championach jak Zed czy Varus.

2. Czy dostarczycie nam kiedyś informacji na temat tajemniczego Shadow Isles? Macie może już jakieś plany co do nowego championa pochodzącego z tego regionu?

1. Co do aktualizacji to niestety nie jestem w stanie dostarczyć żadnych informacji. Osobiście chciałbym kiedyś mieć szansę na rozbudowę historii Varusa i z pewnością chciałbym pewnego dnia zobaczyć skina przedstawiającegoFull Corrupted Varusa (nie traktujcie tego jako zapowiedzi, gdyż jest to tylko moja prywatna nadzieja).

2. Możesz się spodziewać takich informacji. Mamy kilka fajnych pomysłów co do postaci z Shadow Isles i oczekuje, że będę miał okazję popracować przynajmniej nad jednym z nich.

Czy któregoś dnia stworzycie Sennę z historii Luciana jako championa?

Nie wykluczam takiej możliwości, ale raczej bym na jej wydanie nie liczył. Czasem postacie wspomniane w historii innych są dobrym materiałem na championy, a czasem lepiej żeby pozostały one tylko w formie wzmianki.

Czy według was Syndra w obecnym stanie wymaga jakiś zmian?

Zastanawiam się czy Syndra nie jest odrobinę zbyt mocna obecnie, a także czy przypadkiem jej stun nie jest za łatwy do trafienia.  Raczej team odpowiedzialny za zmiany na serwerach live nie poczynił jeszcze żadnych planów co do niej, ale może ona kiedyś potrzebować pewnych zmian.

Nadal pracujecie nad Yordle junglerem czy cała sprawa z nim to był tylko mit?

Rozmawialiśmy o takim championie w tym roku jednak koncept ten nie wypalił.

Czy planujecie wprowadzić jakieś modyfikacje w Cassiopei? Być może jakieś aktualizacje techniczne i pomniejsze aktualizacje wizualno-gameplayowe?

Być może zdecydujemy się na wprowadzenie nowej pasywki, wprawdzie obecna jest całkiem użyteczna to nie oferuje ona interesującego gameplayu. Nie jestem pewien jakie są plany co do wizualnej części.

Shen

Kolejna aktualizacja co do sytuacji Shena (powinienem dostarczyć ją wcześniej ale zapomniałem). Według danych, które zebrałem, występowanie błędu zaniknęło.  Zbliżam się do zrozumienia dlaczego tak się dzieje i myślę, że poświęcę temu jeszcze trochę czasu przed następnym patchem.

Moje pytanie jest proste – czy zamierzacie w jakiś sposób przywrócić Shena do popularności?

Wydaje nam się, że “złapanie” buga związanego z jego ultem może naprawdę pomóc. Jako, że ta postać była zablokowana przez tak długi czas na competitive scenie to coraz rzadziej go widzieliśmy zarówno w rankedach jak i normalach. Szczerze osobiście nie wiem jak mocny jest on obecnie i na to pytanie lepiej mógłby odpowiedzieć ktoś z teamu odpowiedzialnego za balans.

Soraka

Zamierzacie wzmocnić jakoś Sorakę do momentu, w którym nadejdzie jej rework? Obecnie znajduje się ona w fatalnej sytuacji.

Obecnie testujemy kilka rzeczy i zobaczymy czy uda nam się dodać, którąś z rzeczy z reworka do jej obecnego kitu. Niestety na razie wydaje się, że taka zmiana nie wystarczy i z tego powodu przyjrzymy się czy możemy jeszcze jakoś pomóc tej postaci.

Supporty

Czemu nerficie Nami, a nie Brauma czy Thresha?

Testujemy obecnie nerfy dla całej trójki, jednocześnie sprawdzając jak możemy wzmocnić pozostałych supportów.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.