Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Klawiatura Delux T15s – recenzja

Gdy ostatnio recenzowaliśmy sprzęt część z Was zgłaszała sugestie, aby większą uwagę zwracać na sprzęt bardziej budżetowy i nie nadwyrężający portfela. Oto nasza odpowiedź.

Wstęp

Delux jest mało znaną firmą wprowadzającą na rynek zaawansowany sprzęt przeznaczony dla graczy. Model klawiatury T15S jest ich sztandarowym produktem ze średniej półki cenowej. Miałam okazję przetestować klawiaturę zarówno w warunkach bojowych (m.in. URF Ryzem), a także w warunkach codziennego użytkowania (pisanie oraz składanie tekstów do druku). Zapraszam do recenzji!

Wykonanie

Jakość
90%

Tutaj przeżyłam swoje największe zaskoczenie – na pierwszy rzut oka klawiatura wydaje się być toporna w wyglądzie – podobne oczekiwania żywiłam co do jakości wykonania. Jednakże testy wykazały, że to właśnie owa toporność zapewnia niesamowitą wytrzymałość całej konstrukcji. W poprzednich recenzjach miałam styczność ze wspaniale wyglądającymi klawiaturami, które jednakże były na tyle delikatne, że miało się obawy o ich nieumyślne uszkodzenie. A sny w których klawiatura nie daj boże zsuwała się z biurka i upadała na ziemie były istnymi koszmarami. Proza dnia codziennego potwierdzała te obawy – zazwyczaj tuż po okresie objętym gwarancją sprzęt ten ulegał usterkom. W przypadku klawiatury firmy Delux sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie – to nie na lekki i zwiewny wygląd stawia producent, ale na dobre wykonanie i lekkość codziennego użytkowania.

Codzienne użytkowanie

Jakość
90%

delux_t15s_keyboardNiestety moje rączki często miewają problemy z przystosowaniem się do nowego sprzętu – zawsze przez każdym zakupem dokładnie sprawdzałam sprzęt i jego wyprofilowanie. W przypadku tej recenzji dostałam gotową konstrukcję. Pierwsze kilka godzin dość ciężko było mi się przestawić do wyjątkowo charakterystycznego odgłosu wydawanego podczas naciskania klawiszy (a mój chłopak dostawał szewskiej pasji), jednakże po początkowym etapie przestawiania moje życie stało się prawdziwą poezją. Nie wiem czy jest to zasługa dobrego wyprofilowania czy wynika to z lepszego ułożenia w porównaniu do klawiatury, którą mam obecnie, ale zauważyłam sporą poprawę podczas pisania długich artykułów. Wreszcie wielogodzinna praca nad tekstami przestałą być tak męcząca. Dużą zasługę przypisuję tutaj dodatkowym i konfigurowalnym klawiszom – udało mi się uzyskać przydatne dla mnie funkcjonalności pod specjalnymi klawiszami z boku klawiatury (a przygotowanie tekstu do druku potrafi nastręczyć nie lada trudności, więc tym bardziej jestem dumna z poprawnej konfiguracji całości).

Oprawa wizualna

Wygląd
50%

Tutaj tkwi chyba największy mankament – wygląd. Przyzwyczaiłam się do bajeranckich klawiatur, które świecą przyciskami i wyglądają opływowo. Produkt chińskiej firmy Delux niestety jest nieco kwadratowy w swoich kształtach. Ma to swoje oczywiste zalety (pisałam o nich powyżej), jednakże pod tym względem producent powinien się nieco poprawić.

Funkcje dodatkowe

Jakość
80%
delux_t15s_multimedia

Zabawa w DJa też jest możliwa 😉

Swagometer klawiatury ustawiam na poziomie 80% – konfiguracja dodatkowych klawiszy jest naprawdę prosta, mają wystarczającą liczbę dodatkowych opcji, a standardowe dla klawiatur multimedialnych funkcje dodatkowe działają sprawnie. Mała rzecz, a cieszy chciałoby się rzec. W istocie – te drobne udogodnienia pomagają nie tylko podczas standardowego rytmu pracy, ale głównie podczas najbardziej żywiołowych rozgrywek. W końcu nie muszę alt-tabować, aby sterować ustawieniami muzyki. Kilka trybów konfiguracyjnych to całkiem przydatna opcja dla całkowitych maniaków – ja jednakże nie znalazłam jej zaawansowanego zastosowania. Początkowo chciałam się pokusić o oddzielne ustawienia dla trybu pracy i oddzielne dla rozgrywki, jednakże po niedługim czasie wyszło, że liczba klawiszy dodatkowych w zupełności pozwala mi na korzystanie jedynie z jednego trybu. Fajnie, że ta opcja się pojawiła – dla mnie jest jednak nieco zbędna.

Produkty Delux »

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.