Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Kittz żegna się z Reason Gaming

Swoją trwającą ponad rok przygodę z Reason Gaming (ex-MyM) oficjalnie zakończył dzisiaj analityk Mateusz “kiTTz” Tomczak. Sam kiTTz nie chce na razie zdradzać co właściwie skłoniło go do podjęcia takiej decyzji, jednak od razu zapowiedział, że po krótkiej przerwie planuje powrócić do e-sportu budując nową drużynę lub dołączając do jakiegoś istniejącego już teamu.

Odejście analityka jest kolejnym ciosem dla Reason Gaming które, jak nietrudno zauważyć, od dłuższego czasu prezentuje się poniżej oczekiwań nie mogąc zażegnać nękającego ich kryzysu. Ciężko powiedzieć jak ta zmiana wpłynie na plany tej drużyny, które dotychczas zakładały zwiększenie ilości rankedów teamowych rozgrywanych przez zawodników w celu zapewnienia sobie takiego miejsca w rankedowej drabince na serwerze EUW, które pozwoliłoby RG  wystąpić w turnieju o dodatkowe dwa miejsca w nadchodzącym splicie europejskiej edycji LCS.

Niewykluczone, że powodem odejścia kiTTza z RG jest zbyt mała ilość gier rozgrywana tygodniowo przez zawodników należących do tej drużyny, co mogło znacząco utrudnić analitykowi pracę nad poprawą obecnej dyspozycji tego teamu. W końcu sam kiTTz nie tak dawno (po zaskakującym odpadnięciu RG w ćwierćfinale Go4LoLa organizowanego na serwerze EUW) udzielił na swoim asku następujących odpowiedzi, które jasno wskazują na to że nie podoba mu się ilość czasu poświęconego na trening przez zawodników Reason:

Najprawdopodobniej w Reason nie dojdzie już w najbliższym czasie do kolejnych zmian, a drużyna ta będzie starała się powoli odbudować swoją formę. Przypomnijmy obecny skład Reason wygląda następująco:

PolandJokieezMateusz KarczewskiTop
PolandXayooMarcin MajkutJungle
PolandTakeFunRafał GórniakMid
PolandMaklerMarek KukierAD
PolandLibikMarek KręgielSupport

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.