Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Jeden z większych europejskich talentów robi przerwę od profesjonalnego grania

Przez jednych nazywany najlepszym toplanerem w Europie przez drugich określany jako “overhyped” – Morten ‘Zorozero’ Rosenquist (ex-NiP) zawiesza swoją eSportową karierę decydując się na ukończenie ostatniego roku edukacji.

Po tym jak zwolniło się miejsce na górnej alei w CLG (Po odejściu Niena) wielu typowało w to miejsce właśnie Zorozero, który po nieudanych kwalifikacjach do LCS był idealnym kandydatem dla drużyny Doublelifta.

Morten podczas Copenhagen Games, gdzie NiP zwyciężyło zgarniając 9 tys euro, tuż przed turniejem relegacyjnym.
źródło fb.com/nipgaming

Sam zainteresowany potwierdził ofertę od CLG serwisowi onGamers, ten jednak zdecydował się kończyć szkołę. Jednym z powodów był jak sam mówi brak odpowiedniej motywacji do gry na najwyższym poziomie, tęsknota za rodziną czy przyjaciółmi(gdyby znalazł się w gaming house CLG), być może jest to również lekkie ‘wypalenie się’.

Nie jest to definitywne zakończenie kariery a tylko roczna przerwa, Zoro ma ciągle grać, oczywiście mniej intensywnie, obserwować scenę,  być może występować jako sub w którejś z amatorskich drużyn w Coke League.

Po ukończeniu edukacji bez wątpienia wrócę do gry z takim apetytem na wygrane jak wtedy kiedy zaczynałem moją grę – Zorozero

Jak jednak wiemy, rok przerwy na scenie Turniejowej to spory okres czasu i po powrocie Morten już może nie wrócić na szczyt a taka okazja może się nie powtórzyć, co sądzicie o jego decyzji?

źródło: ongamers.com

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.