Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Jason Kaplan nie będzie już castował LoLa

Jak dowiedzieliśmy się kilka godzin temu za pośrednictwem twittera, Jason Kaplan nie będzie już dla nas komentował meczów z serii LCS. Tyczy się to zarówno nadchodzących World Finals jak i całego 4. sezonu rozgrywek.

Dotychczas obok Joe Millera, Demana oraz Qu1ckShota, był on jednym z czwórki stałych casterów europejskiej edycji League of Legends Championship Series. Kaplan odpowiadał za analityczną część komentarza, skupiając się bardziej na taktycznej części gry niż na wydarzeniach na mapie.

JKap rozpoczął swoją przygodę z castowaniem LoLa w styczniu 2012 roku. I jak możemy wywnioskować z poniższego twitta, nie zakończył jej na własne życzenie.

O jego odejściu krążyły plotki już od czasu Gamescomu, kiedy zamiast League of Legends komentował grę Smite. Kaplan cały czas pozostanie pracownikiem ESL i prawdopodobnie będzie kontynuował swoją dotychczasową pracę na innych scenach.

Nie wiadomo jeszcze czy Riot ma już w zanadrzu zastępstwo dla niego. Każdy chętny może złożyć swoją aplikację na castera pod tym adresem.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.