Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Jak ulepszyć LoLa? – odc. 1

Witajcie!

Poniższym artykułem rozpoczynam wydawaną w nieregularnych odstępach czasu serię, w których ukażę moje pomysły na ulepszenie gry League of Legends.
W każdym artykule znajdzie się 1 pomysł. Po przeczytaniu zachęcam do dyskusji
w komentarzach tudzież na forum.

Pewnie wiele razy zdarzyło Ci się zacząć grę ze złym spellem. Po prostu wcisnąłeś Ctrl, ale drugi palec powędrował nie na ten palec co trzeba. O ile niektóre postaci niewiele na tym tracą i można przetrwać bez szkody do 2 lvl (np. większość supportów czy ADC), o tyle w niektórych przypadkach może mieć to duży wpływ na naszą skuteczność (zacznij junglę Masterem albo Evelynn z W). Proponuję więc wprowadzenie opcji cofnięcia dodanego spella w ciągu 10 sekund od przyznania punktu. Oto zasady:

– można cofnąć wybór na 1, 2, 6, 11, 16 poziomie (w przypadku tych 3 ostatnich możemy cofnąć tylko, jeśli daliśmy punkt w inną umiejętność niż w ulti).

– możemy cofnąć punkt dany w skill tylko, jeśli go nie użyliśmy (inaczej masz 3 skille na 1 lvlu, które zmieniasz).– możemy skorzystać z tej opcji tylko raz na danym lvlu (czyli jak wzięliśmy na Jayce W i zmieniliśmy na E, to nawet jeśli nie minęło 10 sekund i nie użyliśmy ani tego ani tego, nie możemy zmienić na Q).

– jeśli umiejętność daje efekt bierny, to możemy cofnąć tylko, jeśli nie był wykorzystany (czyli jeśli ani Taric ani jego sojusznik nie otrzymali dmg gdy Taric wziął W na 1 lvlu i armor pasywny z W nic nie dawał, to możemy zmienić na E, ale jeśli była walka w ciągu tych 10 sekund i Taric nie użył co prawda aktywa W ale jego pancerz coś dawał, to nie możemy już cofnąć decyzji).

– na ARAMie ze względu na specyfikę mapy, możnaby korzystać z tej opcji co lvl (na pozostałych tak jak wyżej).

– cofnięcie punktu danego w umiejętność byłoby w formie podobnej do ulepszeń Kha ‘Zixa lub Viktora – pojawiałby się odpowiedni przycisk nad ikonką umiejętności.

– za kilka dni wyślę ten pomysł do Riotu, ale zanim to zrobię, chcę poznać Wasze zdanie!

Pozdrawiam i życzę sukcesów na Summoner’s Rift!

Powyższy wpis jest mini-blogiem stworzonym przez czytelnika, a redakcja portalu How2Win nie ingerowała w jego treść. Mini-blog jest formą, w której to czytelnicy tworzą treść, którą mogą się podzielić się z szerszym gronem odbiorców. Dział zawierający wszystkie mini-blogi znajdziesz na stronie głównej w zakładce Społeczność lub bezpośrednio pod adresem https://how2win.pl/category/mini-blog/.

Jeśli także chcesz dołączyć do grona twórców Mini-blogów – zapraszamy serdecznie do skorzystania z formularza dodawania wpisu.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.