Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Jak poprawiać się jako gracz by CLG Link

How-to-Improve-the-Product-Detail-Page-in-E-CommerceDoskonalenie się jako gracz może być trudne. Musisz jak najszybciej dowiedzieć się, co robisz źle, uczyć się na błędach i wyciągać z tego wnioski. Każdy chce grać lepiej i wygrywać, prawda? Można podzielić graczy na trzy rodzaje;

 • Ludzie, którzy chcą doskonalić się sami
 • Ludzie, którzy chcą się doskonalić, ale czekają aż ktoś im powie jak
 • Ludzie, którzy nie chcą, albo ich to nie obchodzi

Ten artykuł skupi się na tych pierwszych, którzy rzeczywiście chcą coś poprawić.

Jako ktoś, kto przeszedł przez ten proces wiele razy (i uczył ludzi z każdej z tych trzech kategorii), mogę powiedzieć, że motywacja jest dużym czynnikiem, jeśli chcesz się doskonalić i to zauważać. Najłatwiejszym sposobem jest ciągłe pytanie siebie: Czemu zginąłem? Dlaczego go nie zabiłem? Co sprawia, że jest ode mnie silniejszy? Musisz zadawać sobie te pytania, kiedy myślisz, że zrobiłeś coś źle, aby to poprawić. Najlepszym podejściem jest założenie, że ZAWSZE coś zrobiłeś nie tak. Nie zrzucaj winy na innych. Obwinianie innych jest głównym powodem tego, że ludziom nie udaje się nic poprawić. Oczywiście, czasami możesz mieć racje, ale i tak są szanse na to, że coś mogło być zrobione lepiej. W końcu nikt nie jest idealny.

Pod względem League of Legends można podejść do tego na wiele sposobów. Przyjrzymy się kilku sytuacjom.

16853

Jestem graczem ze Srebra, który głównie gra AD Carry i chcę się wydostać z “elo hell”.

To stwierdzenie zawiera wiele problemów, do których można odnieść się na różne sposoby. Ja zrobiłbym to tak:

 • Czemu jesteś w Srebrze?
 • Co to jest elo hell i czemu miałbyś się nim przejmować?
 • Czemu grasz tylko AD Carry?

Typowe odpowiedzi brzmiałby by prawdopodobnie tak:

 • Nie wiem czemu jestem w Srebrze, pewnie źle gram.
 • Elo hell to piekło, z którego nie można się wydostać przez trolli i ludzi, którzy nie potrafią grać.
 • Gram tylko AD Carry, bo lubię nim grać, a inne pozycje są do bani.

Kilka kwestii dotyczących tej odpowiedzi.

Jesteś w Srebrze, bo faktycznie źle grasz. Ale pytaniem jest, co DOKŁADNIE sprawia, że jesteś w Srebrze? Tutaj zaczynają się schody. “Źli” gracze nie wiedzą, co robią źle, więc potrzebują pomocy, aby zrozumieć swoje błędy i je naprawić. Bez uświadomienia sobie tego, co robi się źle, ciężko jest określić rozwiązanie tego problemu. Najłatwiejszym sposobem jest ustawienie sobie punktu odniesienia.

Runner-in-starting-blocks

Punkty odniesienia:

 • 100 creep-score do 10 minuty
 • 0 śmierci do 10 minuty
 • przynajmniej 1 zabójstwo do 10 minuty
 • Staraj się uczyć grać jednym championem z innej pozycji każdego tygodnia.

To są podstawowe punkty odniesienia (chociaż mogą być trochę zawyżone), do których ludzie powinni dążyć. Teraz, kiedy masz już wyznaczone cele, powinieneś porównywać je z twoim wynikiem, i sprawić, aby udawało ci się je osiągać. Powinno to ułatwić zrozumienie, co robisz źle oraz ułatwić wyciąganie wniosków i tworzenie rozwiązań. Możesz się teraz zapytać:

 • Czemu nie dobiłem tego miniona, kiedy nie byłem harrasowany? Czy to ma związek z moimi umiejętnościami mechaniczymi? Jak mogę to naprawić? Zrób niestandardową grę i poćwicz dobijanie.
 • Dlaczego zostałem zabity w pierwszych 5 minutach? Czy kupiłem totem widzenia? Czy postawiłem go, jeśli go miałem? Czy zostałem zgankowany, bo nie doceniłem przeciwnika? Jak dużo obrażeń mi zadał? Jak mogę temu zaradzić?
 • Dlaczego zdobyłem to zabójstwo? Co zrobiłem dobrze? Jak mogę to powtórzyć? Czy nie miał totemu widzenia, a ja powiedziałem mojemu junglerowi, aby mi pomógł?
 • Jak to możliwe, że nie wiem, co robi dany champion? Jakie są jego czasy odnowienia i koszty many? Tylko dzięki nauczeniu się, co robi dany champion (przez granie nim), będziesz wiedział, co może on zrobić. Będziesz znał jego słabe i mocne strony i wiedział, jak to wykorzystać.

Zadawanie sobie tych pytań jest przełomowe i decydujące, i tylko dzięki nim możesz się czegoś nauczyć, i stać się lepszym graczem. To działa, sprawdź to czasami, jeśli jeszcze tego nie robiłeś.

Komplikacje

Kiedy robisz postępy, doskonalenie się staje się coraz trudniejsze. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ musisz coraz konkretniej wiedzieć, na czym się skupić, aby się jeszcze poprawić. Kiedy stajesz się lepszy, trudniej znaleźć coś, co trzeba poprawić. Przez to powoli stajesz się nauczycielem. Coraz ważniejsze staje się skupianie na sobie, i analizowanie swojej gry, aby szukać rzeczy do udoskonalenia, ponieważ po prostu jest coraz mniej ludzi, na których możesz się wzorować. Jednakże, jeśli znajdziesz kogoś lepszego od ciebie, przyjrzyj się mu dokładnie i ucz się. Czasami możesz zobaczyć coś, co on robi, a o czym sam byś nie pomyślał. To właśnie te małe rzeczy, które dzielą świetnych graczy od najlepszych.

Uczenie się, to proces, który może być zastosowany do wszystkiego. Ludzie, którzy osiągają sukces, mają motywację. To dlatego jeśli coś lubisz, masz skłonność stawać się w tym lepszy. Więcej zainteresowania najczęściej oznacza też więcej motywacji. Motywacja oznacza wkładanie więcej wysiłku i pracy. Aby się czegoś nauczyć i udoskonalić potrzeba czasu, i nie zawsze jest to łatwe. Powinno się robić to małymi krokami. Gracz ze srebra nie stanie się graczem z diamentu przez jedną noc. Trzeba miesięcy, aby być dobrym. W taki sposób mi się udało.

źródło: source

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.