Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Jak kontrować Jaxa

Jax jest nietypową postacią ze względu na umiejętność E, która pozwala unikać autoattacków. Umiejętność ta tworzy z niego świetnego anti-adc.

 

Umiejętności

Qjaxq – Doskok z bardzo niskim czasem odnowienia, i niezłymi obrażeniami, zapewnia łatwe dojście do przeciwnika, lub ucieczkę od ganku, w połączeniu z mocą trójcy i butami daje mu świetną mobilność.

W jaxw– Resetuje jego autoattack, zadaje bardzo dużo dodatkowych obrażeń, szczególnie w połączeniu z 3 autoattackiem.

E jaxe–  To ta umiejętność czyni Jaxa tak potężnym, unika on autoattacków (także tych od minionów), co tworzy z niego świetnego anti-adc, do tego posiada dosyć długiego stuna.

Rjaxr – Więcej odporności na magię, więcej pancerza, i genialną umiejętność pasywną, który daje Jaxowi dodatkowe obrażenia. Czego chcieć więcej?Porady ogólne


Faza lini

– Grając na górnej alei, warto wybrać postać polegającą na obrażeniach magicznych (wtedy E jaxe Jaxa, nie zablokuje obrażen od autoataków i nie zada nam dodatkowych obrażeń).

– Jax nie ma żadnego sustainu w skillach, jeśli my posiadamy jakikolwiek sustain, mamy naprawdę dużą przewagę nad naszym 6-okim kolegą.

– Kiedy Jaxjax używa E jaxe, każdy autoattack (również od minionów) zwiększa obrażenia tej umiejętności, warto wtedy przestać go atakować, lub odskoczyć używając umiejętności.

– Nie warto wchodzić z nim w wymianę, jeśli posiada nastackowany pasyw, lub uderzył 2 autoattacki w creepy i wiemy, że nałoży na nas pasyw z umiejętności specjalnej jaxr.– Każdy 3 autoattack daje Jaxowi dodatkowe obrażenia po 6 poziomie, często będzie chciał użyć combo Qjaxq+Wjaxw+3 autoattack, warto to przeczekać i cofnąć się trochę, bo w końcu Jaxowi skończy się czas trwania umiejętności lub będzie chciał lasthitować.

– Przed 6 poziomem łatwo jest zabić Fioletowego przyjaciela, jest papierowy, jego stunjaxe ma długie cd, warto zawołać jugnlera, aby zdobyć przewagę na linii.

Walki drużynowe


-Celem tej postaci, w mid i late game jest jak najszybsze wyeliminowanie ADC z teamfightu, a następnie skupienie się na APC. Obrażenia celowane są głównie w jedną osobę, poza obszarowym stunem, ale, przy odpowiedniej obronie supporta, ewentualnie topera czy junglera (jeśli support to na przykład: Leona, która powinna inicjować), można go dosyć łatwo peelować (chronić adc, używając efektów kontroli tłumu).

-Jax jaxw team fightcie może czekać na inicjacje swojego sojusznika, a następnie skupić się na ADC lub inicjować próbując trafić stunem jak najwięcej osób. Pierwszą opcje kontrujemy używając efektów kontroli tłumu i eliminując Jaxa jax. Jeżeli jednak wiemy, że Jax  jax będzie inicjować, warto aby cała drużyna nie stała blisko siebie.

– Zbudowanie Randuin’s Omen randuinsomen, lub Frozen Heart frozenheart, daje nam lekką przewagę, ponieważ wojownik z latarnią będzie atakował nas wolniej, tym samym rzadziej będzie nakładał 3 atak z umiejętności pasywnej Grandmaster’s Might jaxr

-Jest to postać melee, po użyciu E jaxe staje się łatwym celem do kiteowania.Mocne postacie przeciwko Jaxowi

renekton Renekton
Genialne early, sustain, brak many, tanky, i skillset który kontruje Jaxajax (możliwość odskoku z E od stuna), możliość zestunowania w wymmiane zadania obrażeń i wycofania się w bardzo łatwy sposób.

Jeśli go wybraliśmy musimy koniecznie grać agresywnie, do 9 poziomu mamy nad nim przewagę.
garenGaren
Tanky, świetne early, brak many, sustain z pasywa, sporo dmg, silence, po 6 dalej wygrywa z Jaxemjax, dzięki ultowi.
 
– malphite MalphiteGdy nas atakuje używamy Q i uciekamy, ciągły poke, zmniejszamy prędkość ataku Jaxa jax, po 6 poziomie jesteśmy w stanie go zabić. Musimy grać agresywnie.
pantheonPantheon
Ciągły spam z Q, gdy Jaxjax stunuje, używamy stuna, świetny pasyw, który często zablokuje jego autoattacki, na których Jaxjax polega. Musimy grać agresywnie i schodzić na inne lnie.

 

Jakich adc warto wziąć, aby w team fightcie nie zostać zabitym w sekundę?

 

caitlyn Caitlyn
Odskok ze slowem, Jaxjax wskakuje my używamy E i wojownik z latarnią nic nie zrobi, warto rzucić W pod nogi, wtedy Jax dostaje snare.

vayne
Vayne

Odskok z 2s cd, niewidzialność, stun, i więcej dmg niż Jax.

tristana Tristana

Tristana , odskok i większy zasięg niż Caitlyn w late game.
Odskakuj, Zabijaj!


Jak grać jeśli zostaliśmy skontrowani

 

yasuo Yasuo
Polegamy na Autoattackach, które “Żaks” kontruje z E, ale łatwo go ograć skacząc po minionach używając E, i spamując go Q, nie wdawać się w dłuższe wymiany.
aatroxAatrox
Polega na Autoattackach, ale można w early wygrać z wojownikiem z latarnią, używamy E, AA, gdy on włącza stuna odskakujemy z Q, i tak całe życie, wygramy z nim na sustain.
fiora Fiora
Polega na autoattackach, ale Używamy 1 Qfioraq w naszego wojownika z Latarnią Ejaxe, on powinien zacząć wymianę z Wjaxw, wtedy my używamy Wfioraw i odskakujemy mu z 2 Qfioraq (działa tylko gdy za nami są jego miniony, które dodatkowo mogą nam wbić sporo dmg), łatwo go ograć dzięki naszej pasywcefiorap, która daje nam regenerację życia.
Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.